Stopercentné Slovenky. Kučová aj Schmiedlová prešli prvým kolom

Po postupe Alexa Molčana sa v 1. kole Wimbledonu darilo aj obom tenistkám spod Tatier.

28.06.2022 22:45
Kristína Kučová počas zápasu 1. kola Wimbledonu. Foto: ,
Kristína Kučová počas zápasu 1. kola Wimbledonu.
debata (2)

Najskôr si v utorok večer vybojovala postup Kristína Kučová, ktorá v úvodnom kole zdolala Brazílčanku Lauru Pigossiovú 7:5, 6:0. Jej ďalšou súperkou bude Chorvátka Petra Martičová.

Kučovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok síce stratila, no v koncovke setu slávila úspech.

Druhé dejstvo bolo už jasne v réžii Slovenky, ktorá trikrát zobrala Brazílčanke podanie a uštedrila jej „kanára“. Vo Wimbledone tak vyrovnala singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

Alex Molčan počas duelu 1. kola Wimbledonu. Čítajte viac Prvý duel, prvá výhra. Molčanovi vyšiel debut, Klein naopak prehral

V ďalšom kole sa predstaví aj Anna Karolína Schmiedlová. Tá vyradila Švédku Rebeccu Petersonovú 7:5, 0:6, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude Poľka Magdalena Frechová.

Schmiedlová v prvom sete nevyužila náskok 3:1, no lepšie zvládla koncovku. V druhom dejstve Petersonová pridala na agresivite a nedovolila Slovenke uhrať ani jediný gem.

V rozhodujúcom sete získala Schmiedlová od stavu 3:3 tri gemy v rade a po prvý raz prešla na tráve All England clubu cez úvodnú prekážku. Vzájomnú bilanciu s Petersonovou upravila na 3:1.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

2 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #wimbledon #Kristína Kučová #Anna Karolína Schmiedlová