Swiateková sa rozlúčila s Turnajom majsteriek prvou výhrou

Poľská tenistka Iga Swiateková si na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare pripísala na konto prvé víťazstvo.

15.11.2021 23:37
Iga Swiateková Foto: ,
Iga Swiateková.

Vo svojom záverečnom zápase v skupine Chichén Itzá zdolala ako nasadená päťka Španielku Paulu Badosovú 7:5 a 6:4.

Nič to však nezmenilo na fakte, že už po dvoch predchádzajúcich prehrách nemohla postúpiť do semifinále, resp. sedmička podujatia Badosová po dvoch výhrach už mala postup vo vrecku.

Garbine Muguruzová Čítajte viac Triumf nad krajankou to nezmenil. Čierny Peter zostal v rukách Plíškovej

Poľka v úvodnom sete stratila servis v treťom geme, no vzápätí oň tiež pripravila súperku. Badosová nevyužila v desiatom geme setbal na podaní Poľky.

Swiateková prelomila Španielke podanie opäť v rozhodujúcej dvanástej hre a ukoristila prvý set. Badosová brejkla Poľku v tretej hre druhého setu a vo štvrtej maratónskej vyše trinásťminútovej odvrátila sedem brejkbalov súperky a až 24 loptička rozhodla o jej vedení 3:1.

Poľka ale nerezignovala, ešte dvakrát prelomila súperke podanie a zápas doviedla do víťazného konca.