Plíšková má ďalší skalp Muguruzovej, Krejčíková padla

Česká tenistka Karolína Plíšková má za sebou úspešný vstup do MS WTA Tour v mexickej Guadalajare. V stredajšom úvodnom zápase na turnaji majsteriek zvíťazila v skupine Teotihuacán nad Španielkou Garbine Muguruzovou 4:6, 6:2, 7:6 (6).

10.11.2021 22:42 , aktualizované: 11.11.2021 08:17
Anett Kontaveitová Foto: ,
Estónska tenistka Anett Kontaveitová.

V jedenástom vzájomnom súboji sa zrodilo už deviate víťazstvo Plíškovej nad dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou.

"V prvom sete sa mi nedarilo dobre reagovať na hru súperky. Potom som zlepšila servis a získala niekoľko dôležitých bodov priamo z podania. V treťom sete to bol boj o každú loptičku.

Mám veľkú radosť, že som to napokon dotiahla do víťazného konca," citovala agentúra AFP Plíškovú, ktorá štartuje na MS WTA Tour piatykrát v kariére.

V rokoch 2018 a 2019 to dotiahla do semifinále, vlani sa turnaj pre pandémiu koronavírusu nekonal.

V druhom zápase skupiny Estónka Anett Kontaveitová ako ôsma nasadená zvíťazila nad turnajovou dvojkou Barborou Krejčíkovou z Česka 6:3 a 6:4.

Víťazka Roland Garros Krejčíková hrá na turnaji prvýkrát vo dvojhre, celkovo už tretíkrát. V prvom sete sa jej nedarilo podľa predstáv a prehrala ho po polhodine 3:6. O podanie prišla vo štvrtom geme a počas prvého dejstva si nevybojovala ani jeden brejkbal.

Tenisové hviezdy po rokoch... Spoznali by ste ich? Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
25, či 30 rokov je veľa aj málo. V živote...

Estónka potvrdila dobrú formu, keď v októbri vyhrala turnaje v Kluži a Moskve, aj v druhom sete. Hneď v jeho prvej hre súperke vzala servis a zápas dotiahla do víťazného konca.

Pri svojom debute na tomto turnaji tak hneď dokázala získať prvé víťazstvo. Bol to prvý vzájomný duel oboch protagonistiek.