Dobojované. Samsonovová otočila proti Bencicovej, Rusky slávia piatu trofej

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách.

06.11.2021 18:07 , aktualizované: 21:37
Rusko, tenistky, radosť Foto: ,
Ruské tenistky sa tešia z triumfu v Pohári Billie-Jean Kingovej.
debata (6)

Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 Arene Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Bencicovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

ČR tenis PBJK finále Slovensko Španielsko C Čítajte viac Slovenky žreb nepotešil. Čaká ich jeden z najťažších súperov

Rusky vyhrali prestížnu tímovú súťaž žien piatykrát, naposledy sa tešili ešte v roku 2008. Tri predchádzajúce finálové stretnutia (2011, 2013, 2015) prehrali.

Švajčiarky hrali o cennú trofej druhýkrát, v roku 1998 prehrali vo finále so Španielskom 2:3. Rekordérkami v počte triumfov sú Američanky, ktoré majú na konte 18 titulov.

Kasatkinová od prvej loptičky ovládla dianie na kurte, súperku v prvom sete pustila k slovu až za stavu 5:0.

Viktória Kužmová Čítajte viac Prečítala som si o sebe veľa zlého. Neprajníci však nenosia moje topánky

Teichmannová robila veľké množstvo nevynútených chýb a vzchopila sa, až keď jej hrozil nepopulárny „kanár“, no napokon prvý set prehrala 2:6. V druhom sa hra vyrovnala, až v siedmom geme Kasatkinová prelomila cez zhodu podanie súperky.

Brejk síce nepotvrdila, ale za stavu 4:4 opäť uspela pri servise Švajčiarky a dopodávala na víťazstvo v zápase, pričom premenila hneď prvý mečbal.

"Zachytiť začiatok zápasu bolo extrémne dôležité, obe sme totiž boli veľmi nervózne. Myslím, že som sa s tým vyrovnala lepšie.

Vyhratý prvý set ma naštartoval. Som rada, že som získala pre tím dôležitý prvý bod a pripravila pôdu pre Ľudmilu, ktorá proti Bencicovej predviedla jeden zo svojich najlepších výkonov v kariére.

Vyhrať Pohár Billie-Jean Kingovej je úžasný pocit," citovala Kasatkinovú agentúra AFP.

Bencicová v tretej hre neuspela pri vlastnom podaní, ale rýchlo svoje zaváhanie odčinila a dokázala zvrátiť priebeh prvého setu. Olympijská šampiónka z Tokia hrala konzistentne, robila minimum nevynútených chýb.

Jej súperka však od druhého setu zlepšila servis, zrýchlila hru a mala navrch aj v štatistike víťazných úderov.

Tenisové krásky na Pohári Billie Jean Kingovej Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Ajla Tomljanovicová (Austrália)

Samsonovová uspela v šiestej hre na príjme a získala druhé dejstvo vo svoj prospech, pričom v nastúpenom trende pokračovala aj v treťom sete.

Vďaka brejku v prvej hre sa dostala na koňa a keďže sama naďalej neomylne podávala, vybojovala pre ruské farby rozhodujúci druhý bod.

Finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej

Finále:
Ruská tenisová federácia (RTF) – Švajčiarsko 2:0
Daria Kasatkinová – Jil Teichmannová 6:2, 6:4
Ľudmila Samsonovová – Belinda Bencicová 3:6, 6:3, 6:4

6 debata chyba
Viac na túto tému: #ruské tenistky #Pohár Billie Jean Kingovej #švajčiarske tenistky