Molčan nemal šancu, Gombos uspel v dráme. Slovensko - Čile 1:1

O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý zdolal čilskú dvojku Nicolasa Jarryho 6:3, 6:7 (5), 6:3. V prvom singli prehral daviscupový debutant Alex Molčan s Cristianom Garinom 2:6, 4:6.

17.09.2021 18:55 , aktualizované: 21:47
alex molčan Foto: ,
Slovenský tenista Alex Molčan v zápase s Cristianom Garinom.

O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garin, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4.

V druhom singli si na tvrdom povrchu GreenSet Comfort zmerali sily slovenská jednotka Norbert Gombos a Nicolas Jarry.

Molčan odštartoval premiérový zápas v prestížnej tímovej súťaži esom a ujal sa vedenia 1:0. V ďalších minútach však na centri dominoval Garin.

Sedemnásty hráč svetového rebríčka ATP získal päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jeho korisťou.

Alex Molčan Čítajte viac ONLINE: Molčan nemal proti Garinovi šancu

Garin výborne podával, v dlhších výmenách od základnej čiary dokázal zatlačiť Molčana do defenzívy, skvele mu fungoval obojručný bekhend po čiare.

Čiľan sa prezentoval veľkou úderovou istotou a robil minimum nevynútených chýb.

Na začiatku druhého dejstva viedol Molčan 40:30, no po dvoch tesných autoch a vynútenej chybe opäť prišiel o servis.

Garin následne potvrdil brejk a zápas proti súperovi, ktorý je v rebríčku o 100 miest nižšie, už dotiahol do úspešného konca.

V desiatom geme premenil pri vlastnom servise druhý mečbal a pripísal si na konto 13. víťazný zápas v Davisovom pohári.

"V prvom sete na mňa prišla akási nervozita. Nedokázal som hrať moju hru, robil som veľa chýb. V druhom sete sa to zlepšilo a cítil som sa potom fajn.

Vyzeralo to, že na returne sa môžem chytiť. Súper však hral kvalitne a postrážil si to. V Davis Cupe sa dá dosiahnuť všetko, atmosféra dokáže vyburcovať hráča k veľmi kvalitnému výkonu.

Dnes som však nehral najlepšie a na takého dobrého protihráča to nestačilo," povedal Molčan pre RTVS.

Gombos využil štvrtý mečbal

Gombosovi skvele vyšiel úvod zápasu s Jarrym, keď v druhom geme prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0.

Diváci boli svedkami rýchlych, razantných výmen od základnej čiary, obaja aktéri hrali s veľkou intenzitou. Za stavu 5:3 čelil Gombos brejkbalu, no následne získal tri fiftíny za sebou a tým aj prvý set.

V druhom dejstve Gombos za stavu 2:2 vďaka kvalitným returnom po druhý raz zobral Jarrymu servis a za stavu 5:4 išiel podávať na víťazstvo v zápase.

Čiľan však aj s pomocou pásky vyrovnal na 5:5 a v dvanástom geme sa prepracoval k dvom setbalom, no Gombos ich odvrátil a vynútil si tajbrejk.

V ňom viedol 3:1, Jarry však vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech. V úvode tretieho setu odvrátil Gombos dva brejkbaly, čo ho povzbudilo.

USA Tenis US Open ženy 1.kolo Gombos Čítajte viac ONLINE: Gombos zdolal Jarryho a vyrovnal na 1:1

Za stavu 3:2 Jarryho brejkol a zápas už dotiahol do úspešného konca. V deviatom geme síce premrhal náskok 40:0, no napokon premenil štvrtý mečbal.

Sobotňajší program otvorí o 15.30 h štvorhra, do ktorej slovenský kapitán Tibor Tóth nominoval pár Filip Polášek, Lukáš Klein, Juhoameričania by mali vyrukovať s tandemom Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera.

Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Gombosa a Garina, v záverečnej dvojhre sa stretnú Molčan a Jarry.