Polášek s Peersom majú prvé grandslamové víťazstvo, Schmiedlová končí

Slovenský tenista Filip Polášek sa spoločne s Austrálčanom Johnom Peersom prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji US Open.

02.09.2021 19:53 , aktualizované: 20:49
Filip Polášek Foto: ,
Filip Polášek.

V úvodnom kole v New Yorku ako nasadené osmičky zdolali britskú dvojicu Luke Bambridge, Neal Skupski za 66 minút 6:3, 6:3.

Polášek s Peersom tak dosiahli prvé spoločné víťazstvo na grandslamovom podujatí.

Filip Polášek Čítajte viac Úspešná spolupráca Polášek - Dodig sa končí. Kto bude partnerom Slováka?

Tridsaťšesťročný Polášek počas OH 2020 v Tokiu oznámil ukončenie spolupráce s Chorvátom Ivanom Dodigom, s ktorým vo februári triumfoval na grandslamovom Australian Open v Melbourne.

Za nového partnera si vybral Peersa. S Austrálčanom absolvoval už pred US Open sériu turnajov na zámorských hardoch.

Muži – štvorhra – 1. kolo:
Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Austr.-8) – Luke Bambridge, Neal Skupski (V. Brit.) 6:3, 6:3

Schmiedlová trápila favoritku

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open.

Vo štvrtok prehrala so štrnástou nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou po trojsetovom boji 2:6, 7:5 a 2:6.

Pavľučenkovová sa v 3. kole stretne s krajankou Varvarou Gračovovou.

Schmiedlovej, ktorá v 1. kole vyradila 17-ročnú Američanku Ashlyn Kruegerovú, sa vydaril vstup do zápasu s favorizovanou Ruskou.

Hneď pri prvej možnosti brejkla súperku a ujala sa vedenia 2:0. Potom však znervóznela, začala kopiť dvojchyby a výsledkom bolo šesť prehratých gemov v rade. Pavľučenkovová zakončila prvý set esom, vyhrala ho za 37 minút 6:2.

Novak Djokovič Čítajte viac Západná tlač nasadila Djokovičovi masku darebáka. Ako kedysi Lendlovi

Po prestávke Slovenka opäť našla stratené tempo, znovu jej začal fungovať bekhend a v druhej hre dokázala zobrať súperke servis.

Postupne si vybudovala náskok 2:0 i 4:1. Potom však opäť začala robiť dvojchyby, nedarilo sa jej ani na forhende a Pavľučenkovová sériou štyroch získaných gemov otočila skóre.

Za stavu 5:5 Schmiedlová opäť zabrala, zvládla koncovku setu a zabezpečila si rozhodujúci tretí set.

V ňom stratila podanie v treťom geme a potom už nedokázala držať krok s rozbehnutou Ruskou. Pavľučenkovová dovolila Slovenke uhrať v nasledujúcich piatich gemoch iba šesť loptičiek.

V ôsmom premenila hneď prvý mečbal a po dvoch hodinách a 33 minútach mohla oslavovať postup do 3. kola.

Viac na túto tému: #Filip Polášek #John Peers #US Open 2021