Praskli mu nervy. Gombos po prehre roztrieskal raketu

Frustrácia z toho, že nebol horší ako súper a pri menšom počte chýb mohol postúpiť do 2. kola, bola evidentná. Dôkaz? Roztrieskaná raketa po poslednej loptičke.

30.08.2021 23:04
USA Tenis US Open ženy 1.kolo Gombos Foto: ,
Norbert Gombos na US Open 2021.
debata (6)

Norbert Gombos v súboji 1. kola US Open v New Yorku čelil Čiľanovi Cristianovi Garinovi.

V prvom sete bol kľúčový gem za stavu 3:3, v ktorom najlepší slovenský singlista nevyužil pri podaní súpera vedenie 40:0.

Čiľan získal päť fiftínov za sebou, v ôsmej hre Gombosa brejkol a pri vlastnom servise následne dotiahol set do úspešného konca.

Rumunsko SR Tenis WTA Kluž Štvrťfinále Kučová Čítajte viac Kučová postúpila, vyzve bývalú svetovú jednotku

Aj v druhom dejstve sa chlieb lámal na konci. V „maratónskom“ geme za stavu 4:4 odvrátil Gombos sériu brejkbalov a v ďalšej hre zobral Garinovi servis.

Zverenec trénera Tibora Tótha sa dostal na koňa a na začiatku tretieho setu odskočil Juhoameričanovi na 3:0.

Garin sa však v ďalších minútach zmobilizoval, otočil na 5:3 a ujal sa vadenia 2:1 na sety.

Vo štvrtom dejstve Gombos nevyužil za stavu 5:4 dva setbaly a v tajbrejku ťahal za kratší koniec. Po Garinovom premenenom mečbale v návale frustrácie rozmlátil raketu.

V spomalených záberoch to vyzeralo takto:

Garin sa v 2. kole stretne so Švajčiarom Henri Laaksonenom.

Ak sa nestane nič nečakané, na Gombosa narazí opäť v septembri. Slovensko a Čile totiž v septembri v bratislavskom NTC nastúpia proti sebe v 1. svetovej skupine Davisovho pohára.