Nad Japonskom zapadlo slnko. Osakovú šokujúco vyradila nenápadná Češka

Japonská tenistka Naomi Osaková sa s účinkovaním na olympijskom turnaji v Tokiu rozlúčila už v osemfinále dvojhry. Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6. Zápas sa hral pod zatiahnutou strechou v tenisovom parku Ariake.

27.07.2021 07:08 , aktualizované: 09:34
Naomi Osaková Foto: ,
Japonská tenistka Naoimi Osaková v treťom kole v Tokiu.
debata (2)

Prvý set favoritke vôbec nevyšiel, spravila štrnásť nevynútených chýb a až trikrát si prehrala vlastné podanie.

Do druhého dejstva vstúpila štvornásobná grandslamová šampiónka lepšie. Po brejku viedla 2:0, Vondroušová však dokázala vyrovnať na 2:2. V desiatom geme Japonka pri vlastnom podaní odvrátila dva mečbaly, no tretí už nie a na „domácom“ turnaji nenaplní medailové ambície.

„Každá prehra bolí, táto ma však mrzí obzvlášť. Mám pocit, že som nepredviedla najlepší tenis. Môže za to aj skutočnosť, že som sa nedokázala vyrovnať s tlakom. Mala som veľké očakávania, žiaľ, realita je iná,“ povedala Osaková.

Vondroušová si vo štvrťfinále zmeria sily s víťazkou súboja medzi Španielkou Paulou Badosovou Gibertovou a Argentínčankou Nadiou Podoroskou.

Naomi Osaková Čítajte viac Mám odstup, je taká odlišná. Osakovej (ne)japonský pôvod je veľké bremeno

Problém s postupom nemala siedma nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová, ktorá zdolala Alison van Uytvanckovú hladko 6:4, 6:1. V piatom vzájomnom súboji s Belgičankou dosiahla 9. hráčka svetového rebríčka WTA štvrtý triumf.

Deviata nasadená Švajčiarka Belinda Benčičová prehrala prvý set s osmičkou pavúka Barborou Krejčíkovou 1:6. V ďalšom priebehu však na kurte dominovala, súperke dovolila uhrať len päť gemov a postúpila medzi najlepších osem po výsledku 1:6, 6:2, 6:3.

Ženy – dvojhra – 2. kolo:
Jelena Rybakinová (Kaz.-15) – Donna Vekičová (Chor.) 7:6 (3), 6:4, Camila Giorgiová (Tal.) – Karolína Plíšková (ČR-5) 6:4, 6:2, Jelina Svitolinová (Ukr.-4) – Maria Sakkariová (Gréc.-14) 5:7, 6:3, 6:4, Paula Badosová Gibertová (Šp.) – Nadia Podoroská (Arg.) 6:2, 6:3, Belinda Benčičová (Švaj.-9) – Barbora Krejčíková (ČR-8) 1:6, 6:2, 6:3, Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-13) – Sara Sorribesová Tormová (Šp.) 6:1, 6:3, Garbine Muguruzová Blancová (Šp.-7) – Alison van Uytvancková (Belg.) 6:4, 6:1, Markéta Vondroušová (ČR) – Naomi Osaková (Jap.-2) 6:1, 6:4