Životný úspech. Češka si v Paríži zahrá semifinále, vyzve Sakkariovú

Česká tenistka Barbora Krejčíková sa prvýkrát v kariére prebojovala do semifinále dvojhry na niektorom z grandslamových turnajov.

09.06.2021 14:21
Barbora Krejčíková Foto: ,
Barbora Krejčíková po postupe do semifinále.

Dvadsaťpäťročná nenasadená hráčka si v stredajšom štvrťfinále Roland Garros poradila po kvalitnom výkone s Američankou Cori Gauffovou 7:6 (6), 6:3. Zápas trval 1:54 h.

Doterajším maximom Krejčíkovej na turnajoch veľkej štvorky bola účasť vo 4. kole vlaňajšieho Roland Garros.

Inak špecialistka na štvorhru v singli nikdy neprešla ďalej ako do druhého kola. V boji o finále sa na parížskej antuke stretne s Grékyňou Mariou Sakkariovou.

Tá sa postarala o prekvapenie, keď zdolala obhajkyňu titulu Poľku Igu Swiatekovú 6:4, 6:4 za 1:31 h.

Najlepšie zarábajúci tenisti Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Sloane Stephensová - 9,6 milióna dolárov...

Krejčíková, ktorá prišla do Paríža ovenčená premiérovým titulom z turnaja WTA v Štrasburgu, nezačala dobre.

V prvom sete vinou série nevynútených chýb prehrávala 0:3 a neskôr 3:5. Dvakrát dokázala z nepríjemnej situácie vyjsť bez ujmy a vyrovnať na 5:5.

Celkovo čelila v úvodnom dejstve piatim setbalom súperky, všetky odvrátila a v tajbrejku triumfovala 8:6.

Druhý set sa už niesol jasne v jej réžii, vďaka dvom brejkom odskočila súperke na 5:0. Gauffová znížila na 3:5, ale Krejčíková si už víťazstvo nenechala ujsť.

Účasťou vo štvrťfinále Roland Garros dosiahla Gauffová vo veku 17 rokov životný úspech.

Jej najlepší výsledok na grandslamoch bolo dosiaľ 4. kolo na vlaňajšom Australian Open a vo Wimbledone 2019.

Ženy – dvojhra – štvrťfinále:
Barbora Krejčíková (ČR) – Cori Gauffová (USA-24) 7:6 (6), 6:3, Maria Sakkariová (Gr.-17) – Iga Swiateková (Poľ.-8) 6:4, 6:4

Viac na túto tému: #Barbora Krejčíková #Roland Garros 2020