Najhorší výkon za uplynulé roky. Djokovič v Monte Carle rýchlo skončil

Srbský tenista Novak Djokovič vypadol nečakane už v osemfinále antukového turnaja ATP Monte Carlo Masters. V pozícii svetovej a turnajovej jednotky podľahol Britovi Danovi Evansovi v dvoch setoch 4:6 a 5:7.

15.04.2021 15:52 , aktualizované: 16:08
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.
debata (4)

"Bol to určite jeden z mojich najhorších výkonov za uplynulé roky. Na dvorci som sa cítil hrozne.

Nič v mojej hre nefungovalo, bol to strašný výkon," komentoval 33-ročný Djokovič svoj nečakaný koniec pre agentúru DPA.

Srb, pre ktorého to bol prvý turnaj od februárového triumfu na Australian Open, nevyužil v druhom sete za stavu 5:4 setbal. V stretnutí prišiel až päťkrát o svoje podanie a urobil 45 nevynútených chýb.

Djokovič utrpel prvú prehru v tomto roku, turnaj v Monte Carle vyhral v rokoch 2013 a 2015. Evans sa v boji o miesto v semifinále stretne s Belgičanom Davidom Goffinom.

Pred týmto turnajom vyhral na okruhu ATP duel na antuke naposledy v apríli 2017.

"Jednoznačne je to pre mňa veľké víťazstvo. Najdôležitejšie je veriť si, že to môžete dokázať.

Asi si to naplno vychutnám až s odstupom času, keď budem deťom a vnúčatám hovoriť, že som zdolal svetovú jednotku," smial sa po zápase Brit.

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas sa prebojoval do štvrťfinále, ako štvrtý nasadený hráč si v osemfinále poradil s Cristianom Garinom z Čile v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Dvojhra – osemfinále:

Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) – Cristian Garin (Čile-16) 6:3, 6:4, Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) – Lucas Pouille (Fr.) 6:2, 7:6 (2), David Goffin (Belg.-11) – Alexander Zverev (Nem.-5) 6:4, 7:6 (7), Dan Evans (V.Brit.) – Novak Djokovič (1-Srb.) 6:4, 7:5, Rafael Nadal (Šp.-3) – Grigor Dimitrov (Bulh.-14) 6:1, 6:1, Fabio Fognini (Tal.- 15) – Filip Krajinovič (Srb.) 6:2, 7:6 (1)