Medzi elitou aj Slovenky. Finále Pohára Billie Jean Kingovej v apríli nebude

18.02.2021 17:36
Viktória Kužmová
Viktória Kužmová. Autor: ,

Finálový turnaj tenisového Pohára Billie Jean Kingovej (bývalý Pohár federácie) v Budapešti odložili z apríla 2021 na neskorší termín.

Dôvodom sú obavy o zdravie a bezpečnosť účastníkov vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu. Pôvodne sa mal finálový turnaj, na ktorom budú štartovať aj Slovenky, konať už vlani v apríli.

Pretrvávajúca neistota a problémy spôsobené pandémiou COVID-19 znemožnili už druhýkrát usporiadanie finálového turnaja v Budapešti v plánovanom termíne.

Na odložení na zatiaľ neurčený termín sa dohodli Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a maďarská Národná športová agentúra (NSA). Na záverečnom turnaji v Papp Sport Aréne v Budapešti sa predstaví 12 tímov.

1. Naomi
		Osaková (Jap., tenis) - 37,4
		mil....
2. Serena
		Williamsová (USA, tenis) - 36
		mil....
+73. Ashleigh Bartyová
		(Austr., tenis) -
		13,1...

Zverenkám kapitána Mateja Liptáka určil žreb za súperky v trojčlennej základnej C-skupine USA a Španielsko.

"Verili sme v usporiadanie súťaže v apríli. Situácia s pandémiou koronavírusu je však aj naďalej vážna a obmedzujúca. Zdravie a bezpečnosť všetkých zúčastnených sú na prvom mieste.

Spolu s NSA a taktiež po konzultácii s WTA sme v procese finalizácie nových dátumov. Naďalej pracujeme na tom, aby sme mohli usporiadať nezabudnuteľný finálový turnaj.

Spolu s hráčmi, fanúšikmi a samotnou Billie Jean Kingovou sa tešíme na krásny turnaj neskôr v tomto roku, keď nám to situácia umožní," citovala slová prezidenta ITF Davida Haggertyho oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pohár Billie Jean Kingovej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku