Pre Austrálčanov sme banda idiotov, ktorá ich prišla nakaziť

18.01.2021 22:08
Norbert Gombos
Norbert Gombos s rúškom na tvári počas tréningu po otvorení kurtov po prvej vlne pandémie. Autor: ,

Slovák Norbert Gombos zažil pred Australian Open krušné chvíle.

Po tom, ako pricestoval do Melbourne, kde sa o necelé tri týždne začne Australian Open, ho PCR test označil za pozitívneho. Obavy, že aktuálne najlepší slovenský tenista skončí dva týždne zavretý na izbe bez možnosti trénovať, sa však nenaplnili.

Rodák z Galanty pre Pravdu vysvetlil, čo sa vlastne stalo…

„Po príchode som mal dva negatívne PCR testy, tretí mi vyšiel pozitívny. Hneď ma chceli izolovať a presunúť do iného hotela a podobne. Mal som z toho stres,“ prezradil v súčasnosti 88. hráč sveta.

Veci sa následne začali nabaľovať. Gombos totiž prekonal koronavírus pred koncom minulého roka, kompetentných začal presviedčať. „Vravel som im, že som to nedávno prekonal a nemôžem byť teda infekčný,“ povedal v stredu ráno austrálskeho času.

Daviscupový reprezentant tvrdí, že už doma na Slovensku mu doktori vraveli, že sa pokojne môže stať, že v teste mu vyjde pozitívny výsledok.

„Hovoril som dokonca aj s riaditeľom grandslamového turnaja. Potom mi robili testy aj na infekčnom, prišli mi zobrať krv. Zistili, že mám buď protilátky alebo som už neinfekčný, sám neviem. V každom prípade mi padol zo srdca veľký balvan,“ priznal sa.

10. Sloane
		Stephensová - 9,6 milióna
		dolárov...
9. Simona Halepová -
		10,2 milióna
		dolárov...
+78. Angelique Kerberová
		- 11,3 milióna
		dolárov...

Karanténa je podľa neho v Austrálii veľmi prísna. Hráči nesmú otvárať dvere vo svojich izbách, dosiaľ vraj poriadne ani nefungoval odvoz na tréning. „Nosia nám jedlo, každý deň trikrát. Môžeme si objednať aj donášku z iných reštaurácií, to je fajn. Žiaľ, mnoho hráčov zostalo v totálnej karanténe, tí sa nedostanú ani na kurt,“ povedal.

Ide o hráčov z troch charterových letov, v ktorých boli pozitívni pasažieri. Napriek tomu, že žiadni z nich nebol tenista, 72 športovcov strávi dva týždne medzi štyrmi stenami. „Berú to tu veľmi vážne,“ naznačil.

Miestni vraj tenistov nevítajú s otvorenou náručou, ako zvyčajne. Naopak, hnevajú sa, že s hviezdami môže na kontinent prísť aj COVID-19.

„Na sociálnych sieťach som videl, akí vedia byť ľudia nepríjemní. Sme pre nich banda idiotov, ktorá ich prišla nakaziť. Mali tu tvrdý lockdown, nemohli ani navštevovať rodiny, jednoducho sa boja,“ dodal na záver.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Norbert Gombos #Australian Open 2021
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku