Lepšie ako nič. Australian Open sa možno začne až vo februári

25.11.2020 14:10
Australian Open
Australian Open v Melbourne. Autor: ,

Minister športu austrálskeho štátu Victoria Martin Pakula naznačil možný odklad štartu úvodného grandslamového tenisového turnaja sezóny Australian Open z pôvodného termínu 18. januára 2021 o týždeň alebo dva.

Posun úvodu podujatia zvažujú Austrálčania v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Podľa Pakulu aktuálne prebiehajú rokovania medzi lokálnou vládou a tenisovými funkcionármi, ako zabezpečiť organizáciu AO v Melbourne. Podľa ministerského predsedu štátu Victoria Dana Andrewsa sú rokovania na míle vzdialené od dohody.

„Na stole máme viacero možných dátumov. Videl som návrhy, ktoré rátajú s posunom o týždeň či dva. Myslím si, že je to stále viac reálne. Nie je to však jediná možnosť. Všetci vieme, že Roland Garros v Paríži sa konal o niekoľko mesiacov neskôr a Wimbledon sa nehral vôbec,“ povedal Pakula a pokračoval: „Stále je reálnejšie to, že odklad bude o kratší čas ako dlhší. Nechcem sa opakovať, ale ide o veľmi komplexné rokovania.“

Šéf turnaja aj organizácie Tennis Australia Craig Tiley počas ostatného víkendu informoval, že definitíva by mala padnúť do dvoch týždňov. Tradične sa Australian Open koná v druhej polovici januára, čo vychádza na prázdniny v krajine. Austrálsky štát Victoria tvrdo zasiahla pandémie koronavírusu, v meste Melbourne platia prísne pravidlá vrátane zákazu nočného vychádzania či výrazné obmedzenie cestovania. Situácia sa tam však už zlepšuje a posledné úmrtie na ochorenie COVID-19 tam zaznamenali ešte koncom októbra.

10.
		Carling Bassettová (Kanada) - V roku
		1985...
9. Maria
		Kirilenková (Rusko) - V novembri
		2011...
+78. Gisela Dulková
		(Argentína) -
		Juhoamerická...

Pakula vopred nechcel komentovať možné obmedzenia či výnimky pre hráčov, ktorí prídu do Melbourne na Australian Open. Aktuálne platí, že všetky osoby prichádzajúce do Austrálie, musia absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu. „Aj tieto veci riešime. Hlavné slovo budú mať odborníci na zdravie, ktorí určia podmienky. Na ATP a WTA potom bude, či ich prijmú alebo nie,“ dodal Pakula.

Austrálska strana už skôr informovala, že tradičné turnaje, ktoré predchádzajú Australian Open, teda podujatia v Brisbane, Sydney, Perthe a Adelaide, sa všetky uskutočnia v štáte Victoria. Predíde sa tým obmedzeniam pri cestovaní medzi jednotlivými štátmi v Austrálii.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Australian Open 2021
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku