Karty sú rozdané. Djokovič postúpil, dočká sa finále snov?

Srbský tenista Novak Djokovič skompletizoval zoznam semifinalistov dvojhry na turnaji majstrov v Londýne. Miestenku medzi elitným kvartetom si zabezpečil vďaka víťazstvu nad piatym nasadeným Nemcom Alexandrom Zverevom 6:3, 7:6 (4).

20.11.2020 17:39
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič.

Najvyššie nasadený hráč nastúpi v sobotu v semifinále proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi. Djokovič v priamom súboji o postup ani raz nestratil svoje podanie, v konečnej tabuľke skupiny Tokio 1970 obsadil druhé miesto za jej víťazom Daniilom Medvedevom. Rus zdolal turnajovú osmičku Diega Sebastiana Schwartzmana z Argentíny 6:3, 6:3.

Rus si v semifinále skríži rakety so Španielom Rafaelom Nadalom. Zverev skončil v skupine na treťom mieste. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión odštartoval zápas vo veľkom štýle, v úvodných troch gemoch stratil iba tri loptičky a vybudoval si náskok 3:0.

Zverev sa postupne dostával do tempa, set mohol zdramatizovať za stavu 2:4 v siedmom geme, keď sa dostal k dvom brejkbalom, ktoré však nevyužil.

Nemec dokázal súpera rozbehať, lenže Djokovič sa vedel presne mierenými údermi vyhrabať aj z ťažkých pozícií a vyrovnané výmeny získaval vo svoj prospech. V deviatej hre premenil hneď prvý setbal.

V druhom sete Zverev pokračoval v nevyrovnanej hre, v piatom geme dokázal urobiť dve dvojchyby za sebou a vyhodil volej za čiaru, hneď vzápätí však trafil podanie do bekhendu a predviedol skvelý víťazný forhendový volej na ľavú stranu.

Pri svojich podaniach bol však stále suverénnejší, zaskvel sa 12 esami. Súperi v druhom sete ani raz nestratili svoj servis, musel tak rozhodnúť tajbrejk, v ktorom Srb premenil hneď svoj prvý mečbal.

Djokovič tak stále živí šancu na zisk šiesteho titulu na turnaji majstrov, čím by vyrovnal rekord tentoraz absentujúceho Rogera Federera zo Švajčiarska. "Cítil som sa výborne. V prvom sete som mal niekoľko šancí na brejk, v dôležitých momentoch mi veľmi pomohlo kvalitné podanie.

V porovnaní so súbojom s Medvedevom som tentoraz dokázal v správnom čase vytasiť ten správny úder. Pred Sašom mám obrovský rešpekt, je skvelý hráč, ťažko sa returnuje jeho prvé podanie s rýchlosťou 220 km/h. Väčšinu zápasu nikto nedominoval, bol to vyrovnaný duel," povedal v prvom pozápasovom rozhovore.