Ľudia netušia, aký je to život. Búrlivák prehovoril o depresiách

09.11.2020 09:47
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios. Autor: ,

Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa priznal, že bojuje s depresiami. Dvadsaťpäťročný hráč je známy búrlivou povahou, často na kurtoch rozbíja rakety, organizácia ATP mu v minulosti nariadila vyhľadať profesionálnu pomoc.

Kyrgios pre periodikum Sunday Telegraph prezradil, že sa cíti osamelý a hektický tenisový život mu spôsobil psychické problémy:

„Väčšina ľudí netuší, aké to je byť profesionálny tenista, aký je to osamelý život. Na kurte ste sami, nemáte sa s kým porozprávať a všetko si musíte nechať pre seba.“

Podľa jeho slov ho trápi najmä dlhodobé odlúčenie od rodiny a stav mu komplikuje aj jeho povaha. Kým na verejnosti pôsobí ako búrlivák, v súkromí ho trápia depresie:

„Raz som bol na turnaji v Šanghaji a zobudil sa o štvrtej popoludní. Iba som ležal v tmavej izbe v posteli a vôbec som nemal chuť odostrieť závesy. Bol som vážne deprimovaný.“

10. Sloane
		Stephensová - 9,6 milióna
		dolárov...
9. Simona Halepová -
		10,2 milióna
		dolárov...
+78. Angelique Kerberová
		- 11,3 milióna
		dolárov...

V rozhovore poukázal na povrchnosť tenisu. Hoci sa v osobnom živote angažuje v charitatívnych projektoch, napríklad sa zviditeľnil pri získavaní peňazí pre obete vlaňajších požiarov v Austrálii, ľudí zaujímajú iba jeho výkony.

„Každý na mňa vyvíja tlak, ale nikoho vlastne nezaujíma, kto som. Už som prišiel o radosť z hry, bola to špirála, ktorá ma vťahovala stále hlbšie.“

Počas pandémie koronavírusu patril k tým, ktorí vyzývali na zodpovednosť a kritizoval Novak Djokoviča za laxný prístup na jeho turnajoch.

Vynechal oba „pandemické“ grandslamy v New Yorku a Paríži a dal prednosť rodine.

10. Andre
		Agassi
9. John
		McEnroe
+78. Jimmy
		Connors

Svoje rozhodnutie si dodatočne pochvaľuje a dokonca sa teší na návrat do súťažného diania:

"Pravda, je to úžasné hrať v zaujímavých častiach sveta a merať si sily s najlepšími, mám rád aj tréningy, ale môj život nie je iba o tenise.

Som rád, že som mohol stráviť dlhšie obdobie s rodinou, venovať sa svojej nadácii na pomoc deťom a pracovať pre komunitu. Je veľa vecí okrem tenisu, ktoré mám rád."

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#depresia #Nick Kyrgios
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku