Kanaďan Shapovalov sa v Petrohrade ukázal. Fanúšika zrušil po rusky

Kanadský tenista Denis Shapovalov nedotiahol do víťazného konca dobre rozohrané semifinále v Petrohrade s domácim Andrejom Rubľovom. Napriek výhre v prvom sete zápas nakoniec prehral 6:4, 3:6 a 4:6. Frustráciu si vybil na jednom z fanúšikov.

18.10.2020 07:24
Denis Shapovalov Foto: ,
Denis Shapovalov.

Keď v treťom, rozhodujúcom sete, za stavu 2:2 si prehral podanie, oboril sa na jedného z priaznivcov v hľadisku, ktorý ho podľa jeho slov vyrušoval. „Choď preč. Vypadni odtiaľto!“ hromžil Kanaďan.

Neskôr, ke'd už sedel na lavičke, všetko zopakoval aj v ruštine. Je síce rodákom z Tel Avivu, ale jeho rodičia majú ruský pôvod.

„Denis, nemôžeš tu takto kričať na fanúšikov. Nechaj to na mňa, ja si s tým poradím,“ apeloval na rozčúleného Shapovalova rozhodca.

Rubľov svojím postupom do finále, v ktorom vyzve Chorváta Bornu Čoriča, zvýšil svoje šance na postup na londýnsky Turnaj majstrov, kde už sa okrem iného prebojoval aj jeho krajan Daniil Medvedev.

Viac na túto tému: #Denis Shapovalov