Najdôležitejšie je psychicky zlomiť protivníka, vraví Rus

26.07.2020 18:04
TENNIS medvedev
Daniil Medvedev v akcii. Autor: ,

V tenise je najdôležitejšia hlava. V súvislosti s duelmi na kurtoch by táto veta mohla pôsobiť ako klišé, Rus Daniil Medvedev však verí, že veľmi dobre vystihuje špecifiká profesionálneho tenisového kolotoča.

„V každom individuálnom športe je najpodstatnejšia mentálna stránka. Keď účinkujete na turnaji, musíte zdolať ďalších hráčov, ktorí naň prišli s tým istým cieľom ako vy – vyhrať. Musíte byť silnejší ako oni,“ uviedol 24-ročný tenista na webe ATP.

Rodák z Moskvy sa domnieva, že práve psychika zohráva na kurte najväčšiu úlohu. „Súperov musíte psychicky zlomiť. Býva to veľmi ťažké, zvlášť v semifinále alebo finále, keď čelíte tým najlepším, ktorí sa snažia o to isté a sú v tom lepší, ako tí pred nimi,“ dodal Medvedev.

Kontroverzný Rus sa v minulom roku zaradil k užšej svetovej špičke. Vyhral dovedna 59 zápasov, triumfoval na štyroch turnajoch, zahral si v piatich finále vrátane grandslamového US Open a v rebríčku ATP sa posunul na 4. miesto. Pripisuje to predovšetkým získaným skúsenostiam a zmenám v prístupe k tenisu.

Výrobca: Henry
		Malings z Francis
		Street...
Výrobca: R. Bliss Mfg
		Co. Rok: 1884.
		Tento...
+13Výrobca: J. L. Bullock
		& Syn z Clitheroe.
		Rok:...

„Už dva a pol roka sa snažím správať profesionálne vo všetkom, čo robím. Život som zasvätil tenisu. Chcem byť ešte lepší a vyhrať ešte viac duelov. Triumfovať v toľkých zápasoch nebolo iba otázkou šťastia. Keby som vyhral napríklad len turnaj v Cincinnati a na ďalších povypadával v 1. kole, každý by mohol povedať, že v Cincinnati som mal šťastie. Držím si však svoj štandard, som s tým spokojný a dúfam, že takto budem pokračovať ešte niekoľko rokov,“ skonštatoval Daniil Medvedev, ktorého snom je stať sa svetovou jednotkou a vyhrať olympijský turnaj v japonskom Tokiu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Daniil Medvedev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku