Nenávistný pozdrav zo Splitu: Djokovič, zomri na to! Želáme ti to

29.06.2020 21:52
Djokovič
Nepriateľský nápis namierený voči Novakovi Djokovičovi v chorvátskom meste Split. Autor:

Novak Djokovič je pod paľbou kritiky. Odvtedy, čo pre infekciu koronavírusom musel predčasne ukončiť poduatie v Zadare, neubehne deň, aby si doňho niekto verbálne "nekopol".

Vyvŕšili sa na ňom mnohí tenisoví kolegovia, zahraničné médiá a teraz to schytáva aj od fanúšikov. Avšak pozdrav zo Splitu, ktorý nechali na múre jedného z bytových domov chorvátski sprejeri, zašiel už moc ďaleko.

„Djokovič, zomri na to. Prajeme ti to. Zdravíme zo Splitu,“ píše sa na stene.

„To, čo píšete, je desivé, ale už sme si na to zvykli. Je jasné, že títo ľudia majú niečo proti Novakovi,“ glosovala nahnevane Djokovičova mama.

Mimochodom, takýto prejav antipatií voči Djokovičovi sa v Chorvátsku neočakával. A to aj napriek rokmi napätým vzťahom a vojnovej minulosti v 90-tych rokoch minulého storočia. Djokovič je totiž veľkým fanúšikom Chorvátska, čím si neraz pohneval nielen domáce politické špičky, ale aj fanúšikov.

15. Na
		kurte odmieta piť studenú vodu,
		pretože...
14. Počas
		Wimbledonu po zápase zakaždým
		ochutná...
+1213. Má veľmi rád
		svojho psa - pudlíka
		Pierra....
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Novak Djokovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku