Pohár federácie i Davis cup presunuli na budúci rok

26.06.2020 15:56
Slovensko, Česko, tenis
Ilistračné foto Autor: ,

Na apríl 2020 naplánovaný finálový turnaj tenisového Pohára federácie sa uskutoční o rok neskôr.

Podujatie pre 12 ženských tímov vrátane Slovenska sa malo pôvodne konať v Budapešti od 14. do 19. apríla 2020, po novom to bude 13. až 18. apríla 2021. Dejisko zostáva nezmenené, bude ním hlavné mesto Maďarska. Dôvodom odkladu podujatia je celosvetová pandémia koronavírusu.

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zvažovala aj druhú polovicu roka 2020, no budapeštianska Aréna Lászlóa Pappa je vo vyhovujúcich termínoch rezervovaná. „Pretrvávajú tiež logistické a regulačné obmedzenia, nebolo by možné zaručiť zdravie a bezpečnosť všetkých účastníkov,“ informovali zástupcovia ITF.

Slovenky si miestenku na záverečnom turnaji vybojovali v úvode februára domácim triumfom nad Britkami 3:1. Aj v apríli 2021 bude zloženie základných skupín rovnaké, ako malo byť v aktuálnom roku. Slovenky sa predstavia v C-skupine s Američankami a Španielkami.

Výrobca: Henry
		Malings z Francis
		Street...
Výrobca: R. Bliss Mfg
		Co. Rok: 1884.
		Tento...
+13Výrobca: J. L. Bullock
		& Syn z Clitheroe.
		Rok:...

ITF tiež rozhodla o odklade finálového turnaja mužského Davisovho pohára, ktorý sa mal v roku 2020 konať v novembri v španielskom Madride. Osemnásť už kvalifikovaných národných tímov si musí počkať až do druhej polovice novembra 2021. Na rok 2021 ITF odložila aj na september 2020 naplánované súboje nižších výkonnostných skupín. Týka sa aj to aj domáceho súboja Slovákov s Čiľanmi.

„Je to veľké sklamanie, no situácia je stále neistá. Nedokážeme predpovedať, ako sa veci pohnú v najbližších týždňoch či mesiacoch,“ uviedol na webe DP futbalový obranca Gerard Piqué z FC Barcelona ako prezident spoločnosti Kosmos Tennis, ktorá pri organizácii Davisovho pohára spolupracuje s ITF.

10. Andre
		Agassi
9. John
		McEnroe
+78. Jimmy
		Connors
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Davisov pohár #Pohár federácie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku