Djokovič zaviedol americký štáb do úkrytu, kde sa schovával pred bombami

24.05.2020 22:24

O bombardovaní Srbska vojskami NATO hovoril veľakrát. Aj príbeh o tom, ako počas prvej noci náletov pomáhal rodičom ukryť mladšich bratov, ste už zrejme počuli.

Novak Djokovič na jarné mesiace 1999 zabúda len ťažko. Najnovšie ukázal úkryt, v ktorom sa schovávala jeho rodina i susedia, americkému novinárovi Grahamovi Bensingerovi.

Svetová jednotka počas prehliadky betónovej pivnice opisovala spomienky na oné dni. Bol ešte veľmi malý a mnohým veciam nechápal. Spomienky však pretrvávajú.

Na nepríjemné časy si zaspomínal aj v rozhovore pre CNN v roku 2015. „Nikomu to neprajem. Dva a pol mesiaca, každý jeden deň a noc padali bomby. Nad našimi hlavami sme videli stíhačky a sledovali vypálené rakety, ktoré dopadali ani nie kilometer od nás,“ vravel.

„Viem, aké je to, keď človek stráda. Ale poznám aj pocit byť najlepším hráčom na svete v takom populárnom športe. Tento kontrast mi pomáha pri správnom nazeraní na život. Všetkých nás to posilnilo, vieme, aké je to tlačiť sa v izbe, ktorá má iba 60 metrov štvorcových. Vážime si život,“ zafilozofoval si.

Viac si prečítajte TU.

15. Na
		kurte odmieta piť studenú vodu,
		pretože...
14. Počas
		Wimbledonu po zápase zakaždým
		ochutná...
+1213. Má veľmi rád
		svojho psa - pudlíka
		Pierra....
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Novak Djokovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku