Navrátilová: Je mi Federera aj Sereny ľúto. Stratili šancu

14.05.2020 19:01
Roger Federer
Roger Federer. Autor: ,

Tridsať rokov sa pohybovala vo vrcholovom tenise. Martina Navrátilová zažila vo svojej bohatej a úspešnej kariére hocičo. Aj napriek tomu odkazuje svojim nasledovníkom...

"Keby som bola v ich koži, zrejme by som sa zbláznila z toho, že nemôžem hrať,“ neskrýva Navrátilová.

Šesťdesiattriročná rodáčka z Prahy označila situáciu za bezprecedentnú. "Kedysi najväčšie turnaje rušili iba kvôli vojnám a teraz tu máme pandémiu,“ pokračovala.

Navrátilová si myslí, že na ňu najviac doplatia skúsení hráči. Obzvlášť tí najlepší.

"Pre hráčov ako sú Roger Federer či Serena Williamsová je to stratená šanca. Je mi ich ľúto, lebo prišli o rok i šancu získať ďalšie grandslamové triumfy,“ doplnila Navrátilová pre Laureas.com.

Williamsová má zatiaľ na konte 23 grandslamových triumfov. Americká suverénka ostatných rokov chce urobiť všetko preto, aby sa minimálne vyrovnala rekordérke Margaret Courtovej s 24 triumfami.

Serena Williamsová.
Serena Williamsová. Autor: SITA/AP, Lee Jin-man

Federer má o tri triumfy menej ako mladšia zo sestier Williamsových. Svoj 21. v poradí mohol pridať na Wimbledone, ale ten sa kvôli koronavírus nekoná.

"Všetci sú na rovnakej lodi, ale pre starších hráčov ako Rafael Nadal, Roger či Serena to bude náročnejšie v porovnaní s mladšími kolegami.

Držím im palce, lebo čelia súperovi, ktorého nemôžu zdolať. Len dúfajú, že pôjde preč a oni budú môcť budúci rok znova hrať,“ zamyslela sa Navrátilová.

Martina Navrátilová.
Martina Navrátilová. Autor: SITA/AP, Tim Ireland

Kto z veľkej mužskej tenisovej trojky je v najmenej výhodnej situácii?

"Roger, nakoľko je najstarší. Musí sa s tým však vyrovnať. Ako povedala Billie Jean Kingová – šampióni sa prispôsobia,“ uzavrela Navrátilová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#tenis #Serena Williamsová #Roger Federer #Martina Navrátilová #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku