Martin nepostúpil do finále v Cordobe. V rebríčku bude najvyššie v kariére

Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v semifinále dvojhry na turnaji ATP v argentínskej Cordobe. S tretím nasadeným Čiľanom Christianom Garinom prehral v troch setoch 6:2, 2:6 a 2:6. Duel trval hodinu a 58 minút.

09.02.2020 06:52 , aktualizované: 07:51
Andrej Martin Foto: ,
Andrej Martin.

Martin dokázal v prvom sete dvakrát prelomiť podanie súpera a vyhral ho 6:2. V ďalších dvoch setoch však ťahal za kratší koniec a neprebojoval sa tak do svojho druhého finále na okruhu ATP po Umagu 2016.

Jeho skvelé výkony v Córdobe sa však prejavia v rebríčkovom postavení. V pondelkovom vydaní renkingu ATP by mu mala patriť 93. pozícia, čo bude v jeho prípade nové kariérne maximum. Dosiaľ ním bolo 98. miesto práve po skončení turnaja v Umagu v lete 2016.

Garin sa v boji o titul stretne s najvyššie nasadeným Diegom Schwartzmanom, domáci hráč zdolal v druhom semifinálovom súboji turnajovú štvorku Srba Lasla Djereho 6:1, 1:6 a 6:2.

ATP v Cordobe, semifinále
Christian Garin (3-Čile) – Andrej MARTIN (SR) 2:6, 6:2, 6:2, Diego Schwartzman (1-Arg.) – Laslo Djere (4-Srb.) 6:1, 1:6, 6:2

Viac na túto tému: #Andrej Martin #ATP v Cordobe