Gombos postúpil v Montpellieri už do štvrťfinále. Čaká ho Monfils

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Montpellieri. V 2. kole zdolal Fína Emila Ruusuvuoriho 7:5 a 6:4.

06.02.2020 19:06 , aktualizované: 23:38
Norbert Gombos Foto: ,
Podanie Norberta Gombosa na archívnej snímke.

Gombos v prvom sete stratil hneď svoje prvé podanie a Ruusuvuori sa dostal do vedenia 3:0. Záver však patril Slovákovi, ktorý súpera dvakrát brejkol a v dvanástom geme premenil druhý setbal.

Druhý set bol vyrovnaný do siedmej hry, v ktorej Fín stratil podanie a Gombos si udržal náskok až do konca, pričom premenil druhý mečbal.

Gombos si po tretí raz v kariére zahrá vo štvrťfinále na turnaji hlavného okruhu ATP. Jeho súperom bude prvý nasadený domáci hráč Gael Monfils, ktorý vyradil krajana Adriana Mannarina 4:6, 6:1, 6:4.

Dvojhra – 2. kolo: Norbert GOMBOS (SR) – Emil Ruusuvuori (Fín.) 7:5, 6:4, Filip Krajinovič (7-Srb.) – Mikael Ymer (Švéd.) 6:1, 6:1, David Goffin (2-Belg.) – Alexander Bublik (Kaz.) 6:3, 7:6 (9), Richard Gasquet (Fr.) – Feliciano Lopez (Šp.) 6:7 (1), 6:4, 6:2, Pierre-Hugues Herbert (Fr.) – Felix Auger-Aliassime (5-Kan.) 7:6 (2), 7:5, Gael Monfils (1-Fr.) – Adrian Mannarino (Fr.) 4:6, 6:1, 6:4.

Viac na túto tému: #Norbert Gombos