Gombos to zvládol. V Melbourne okúsi hlavnú súťaž

Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do hlavnej súťaže na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne.

17.01.2020 08:09
Norbert Gombos Foto: ,
Norbert Gombos.

Desiaty nasadený hráč si v piatkovom finále kvalifikácie poradil so Srbom Pedjom Krstinom v dvoch setoch 6:3 a 6:3.

Zverenec trénera Tibora Tótha hral dvadsiatudruhú grandslamovú kvalifikáciu, druhý raz sa mu podarilo postúpiť do hlavnej súťaže.

Dvadsaťdeväťročný Slovák sa premiérovo prebojoval do hlavného turnaja v Melbourne. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Pred bránami hlavnej súťaže zostal Jozef Kovalík, ktorý podľahol vo finále kvalifikácie domácemu hráčovi Maxovi Purcellovi v dvoch setoch 4:6 a 2:6.

V druhom kole kvalifikácie neuspel piaty nasadený Andrej Martin, ktorý podľahol Francúzovi Mathiasovi Bourguemu v trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (5) a 5:7.

Slovenský reprezentant viedol v treťom sete 5:4 a za stavu 40:30 mal mečbal, no nevyužil ho a napokon prehral. Do finále sa nedostal ani Filip Horanský, keď podľahol najvyššie nasadenému Dennisovi Novak z Rakúska 1:6 a 4:6.