Jeden triumf od Turnaja majstrov. Polášek s Dodigom zvládli drámu

31.10.2019 14:38, aktualizované: 20:35
Filip Polášek a Ivan Dodig
Filip Polášek a Ivan Dodig. Autor: ,

Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sú veľmi blízko k tomu, aby sa predstavili na prestížnom koncoročnom Turnaji majstrov v Londýne.

Na podujatí ATP Masters 1000 v Paríži zvládli aj svoju druhú prekážku, keď vo štvrtok zdolali rakúsko-francúzsky pár Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk). Po 79 minútach Polášek a Dodig premenili prvý mečbal pri svojom podaní.

Ôsmy nasadený pár turnaja začal stretnutie veľmi zle. Dodig aj Polášek prišli o svoje úvodné podania, a tak rýchlo prehrávali 0:4. Na príjme v prvom sete získali dokopy len šesť loptičiek, a tak nemohli pomýšľať na výsledkový obrat.

Druhé dejstvo síce začal rodák zo Zvolena dvojchybou, no bol to práve on, kto v druhom geme dôležitými víťaznými údermi pripravil Melzera o servis. To sa ukázalo byť zlomovým momentom druhého setu, ktorý slovensko-chorvátska dvojica ovládla pomerom 6:3.

V parížskej hale Bercy rozhodol až dramatický zápasový tajbrejk, ktorý lepšie zvládli šampióni z tohtoročných turnajov v Cincinnati a Pekingu. Triumfovali v ňom 10:8, vďaka čomu postúpili do štvrťfinále.

V ňom nastúpia proti americko-britskému páru Rajeev Ram, Joe Salisbury, ktorý vyradil svetové jednotky Kolumbijčanov Juana Sebastiana Cabala s Robertom Farahom. Už iba jedno víťazstvo ich delí od postupu na Turnaj majstrov v Londýne.

Turnaj ATP Masters 1000 – Paríž (Fr.) – štvorhra – osemfinále
Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-8) – Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin (Rak./Fr.) 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

#Turnaj majstrov 2019 #Ivan Dodig #Filip Polášek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku