Obhajkyňa ide ďalej. Plíškovej súperka sa vzdala

Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová sa stala prvou semifinalistkou dvojhry na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene.

30.10.2019 13:39
Jelina Svitolinová Foto: ,
Jelina Svitolinová.

Rodáčka z Odesy zdolala v stredajšom zápase úradujúcu wimbledonskú šampiónku Simonu Halepová z Rumunska 7:5, 6:3 a v predstihu si zabezpečila vo Fialovej skupine prvé miesto. O druhú postupovú priečku v piatok zabojujú v priamom súboji spomenutá rumunská tenistka a Češka Karolína Plíšková.

Elina Svitolinová naďalej živí šancu na obhajobu titulu z minulej sezóny z výberového podujatia. Proti Halepovej hrala trpezlivejšie, v porovnaní so súperkou mala o 13 nevynútených chýb menej a tiež si pomohla štyrmi esami.

K istote prvého miesta v skupine jej pomohol aj druhý stredajší zápas, ktorý trval iba 46 minút. Kanaďanka Bianca Andreescová získala úvodné dve hry v dueli s Karolínou Plíškovou, ale v treťom geme si poranila ľavé koleno. V prvom sete ešte statočne bojovala, ale po prehre 3:6 v úvodnom dejstve zo zápasu odstúpila.

Víťazka záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open Andreescová stratila šancu na postup a s najväčšou pravdepodobnosťou ju v piatkovom plánovanom zápase s Elinou Svitolinovou nahradí Američanka Sofia Keninová.

V súboji o druhé miesto skupiny bude miernou favoritkou Halepová, ktorá zdolala Karolínu Plíškovú v siedmich z doterajších desiatich vzájomných stretnutí.

Fialová skupina:
Jelina Svitolinová (8-Ukr.) – Simona Halepová (5-Rum.) 7:5, 6:3, Karolína Plíšková (ČR) – Bianca Andreescová (Kan.) 6:3 – skreč, Andreescová odstúpila

Viac na túto tému: #turnaj majsteriek #Simona Halepová #Šen-Čen #WTA Finals #Jelina Svitolinová