Po titule koniec v 1. kole. Kyrgios sa tentoraz pustil do rozhodcu pre uterák

Austrálsky tenista Nick Kyrgios čoraz častejšie púta na seba pozornosť svojím kontroverzným správaním.

08.08.2019 16:47
Nick Kyrgios Foto: ,
Nick Kyrgios.

Minulý týždeň na podujatí Citi Open vo Washingtone zaujal tým, že si pri mečbaloch chodil po rady do hľadiska k náhodným fanúšikom a napokon dokráčal v americkej metropole k turnajovému titulu, keď vo finále zdolal Rusa Daniila Medvedeva 7:6 (6), 7:6 (4).

Tentoraz vzbudil záujem o svoju osobu počínaním na turnaji Canadian Open v Montreale, kde sa dostal do sporu s rozhodcom pre „nesprávny“ uterák.

V zápase 1. kola dvojhry proti Britovi Kylovi Edmundovi začal Kyrgios v prvom sete zvyšoval hlas na arbitra, lebo chcel, aby mu priniesli biely uterák, keďže sa mu nepozdával ten turnajový – sponzorský.

„Nemôžem opustiť stoličku,“ argumentoval egyptský rozhodca Adel Nour, ale ‚enfant terrible‘ okruhu ATP mu kontroval:

„Máte však vysielačku. Žiadal som vás o to už na začiatku duelu. Chcete mi povedať, že nemôžete požiadať o jeden biely uterák?“

Austrálčan dostal varovanie za obscénne správanie. Vytúženého bieleho uteráka sa dočkal po 20 minútach hry z rúk zberača loptičiek. Ani to však búrlivákovi Kyrgiosovi nepomohlo, keďže po 67 minútach bol koniec stretnutia, ktoré prehral 3:6, 4:6.

Viac na túto tému: #Nick Kyrgios