Mladí tenisti neohrozujú veľkú trojku, kritizoval Becker. Vymenoval aj príčiny

11.06.2019 09:53
Rafael Nadal, Dominic Thiem
Zdolaný finalista Dominic Thiem a Rafael Nadal, ktorý získal svoj dvanásty titul na tenisovom Roland Garros. Autor: ,

Bývalý nemecký tenista Boris Becker kritizoval generáciu mladých hráčov za to, že nedokážu narušiť dominanciu "veľkej trojky" tridsiatnikov Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča.

Podľa šesťnásobného grandslamového šampióna je problém v hlave, mladí podľa neho nemajú správny prístup.

Federer (37 rokov), Nadal (33) a Djokovič (32) ovládli posledných desať grandslamov, naposledy v nedeľu španielsky antukový špecialista Nadal zdolal vo finále Roland Garros dvadsaťpäťročného Rakúšana Dominica Thiema.

Kráľ
		tenisového Roland Garros Rafael Nadal.
Španiel
		Rafael Nadal získal svoj dvanásty
		titul...
+12Španiel Rafael Nadal
		získal svoj dvanásty
		titul...

„Práve som čítal štatistiku, že žiadny z aktívnych hráčov mladších 28 rokov mimo veľkej trojky, s výnimkou Thiema a Milosa Raonica, nebol v grandslamovom finále,“ povedal päťdesiatjedenročný Becker, ktorý okrem iného pracuje ako expert pre televíznu stanicu Eurosport.

Ďalšími grandslamovými finalistami v posledných troch rokoch boli Juan Martín del Potro, Kevin Anderson, Marin Čilič a Stan Wawrinka – všetci tridsiatnici.

„To nie je veľmi dobrá vizitka pre hráčov do 28 rokov. A neberiem tie reči, že tí ostatní sú príliš dobrí. Mali by sme sa skôr zaoberať kvalitou a prístupom hráčov mladších ako 28 rokov, pretože toto predsa nedáva zmysel,“ poukázal na neschopnosť mladej generácie zosadiť z trónu dlhoročných dominátorov bývalý hviezdny tínedžer, ktorý vyhral Wimbledon už v 17 rokoch.

Srb Novak Djokovič s Borisom Beckerom na US...
Srb Novak Djokovič s Borisom Beckerom na US Open 2016. Autor: SITA/AP

„Mám veľký rešpekt k Rogerovi, Rafovi a Novakovi, ale mladí hráči by sa mali ukázať. Samozrejme, raz už budú (veľká trojka) príliš starí, ale človek chce vidieť odovzdanie pochodne v čase, keď sú na vrchole. Chceme vidieť, ako ich Stefanos (Tsitsipas) a Dominic zdolávajú, keď sú ešte stále veľmi dobrí,“ vymenoval Becker dvoch zástupcov mladej generácie.

„Je to určitá mentalita, ktorú ti mladí nemajú a tie tri hviezdy áno. Nie je to o forhende, o kondícii. Je to o prístupe, o nastavenie mysle, ktoré rozhodujú o víťazstvách a prehrách,“ dodal Becker.

TV Pravda: Prezident Slovenského atletického zväzu a šéf organizačného výboru mítingu P-T-S Peter Korčok hovorí o hlavných ťahákoch 54. ročníka obnoveného atletického podujatia
#Roger Federer #Novak Djokovič #Boris Becker #Dominic Thiem #Roland Garros 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku