V Paríži skončil už aj Kližan. Proti Rusovi uhral len osem gemov

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

01.06.2019 19:43
Francúzsko Tenis Roland Garros grandslam 3.kolo Foto: ,
Martin Kližan v zápase proti Rusovi Karenovi Chačanovi v 3. kole na Roland Garros 2019.

Nasadenej desiatke Rusovi Karenovi Chačanovi podľahol 1:6, 4:6, 3:6. Slovensko tak na parížskej antuke prišlo aj o posledné želiezko. Kližan vo francúzskej metropole vyrovnal svoje singlové maximum z roku 2014.

Kližan vyhral svoje úvodné podanie čistou hrou, ďalších šesť gemov sa však stalo korisťou Chačanova. Rus ťažil z kvalitného servisu, výborne returnoval, robil minimum nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva sa Kližan ujal vedenia 3:1, Chačanov však následne vyrovnal na 3:3 a v koncovke setu slávil úspech.

Rusovi fungoval forhend i bekhend po čiare, dokázal Kližana zatlačiť a pripraviť si dobrú pozíciu na zakončenie výmeny víťazným úderom. V treťom sete za stavu 3:2 opäť zobral Kližanovi servis a s prehľadom postúpil do osemfinále. V deviatom geme premenil vďaka esu v poradí tretí mečbal.