Cibulková v Miami skončila, Kužmová ide ďalej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Miami. V stredajšom stretnutí prehrala s rovnako nenasadenou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou za 153 minút 2:6, 6:3, 4:6.

20.03.2019 20:14
Cibulková tenis Foto: ,
Dominika Cibulková.
debata (3)

Azarenková získala prvý set hladko, keď dvakrát prelomila Cibulkovej podanie. Slovenka odpovedala v druhom dejstve, v ktorom dva razy brejkla súperku a o vlastný servis prišla len raz.

V rozhodujúcom sete síce Bieloruska ako prvá stratila podanie, ale potom dvakrát za sebou brejkla Cibulkovú a podávala na víťazstvo. Cibulková si vynútila pokračovanie, keď na servise bývalej svetovej jednotky znížila na 4:5, vzápätí však opäť neudržala podanie.

Naopak, Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad Ruskou Nataliou Vichľancevovou 1:6, 7:5, 7:6 (4) za 159 min.

Darilo sa aj Viktórii Kužmovej, ktorá zvíťazila 6:4, 6:2 nad Austrálčankou s ruskými koreňmi Dariou Gavrilovovou.

Dvojhra – 1. kolo Magdaléna Rybáriková (SR) – Natalia Vichľancevová (Rus.) 1:6, 7:5, 7:6 (4), Viktória Kužmová (SR) – Daria Gavrilovová (Aus.) 6:4, 6:2, Victoria Azarenková (Biel.) – Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:2, 3:6, 6:4