Slabosť pre Slovenky? Federera okúzlila mladá tenistka, pomáha jej na vrchol

15.03.2019 08:46
Federer Bencicová
Belinda Bencicová a Roger Federer. Autor: ,

Roger Federer a jeho vzťah k Slovensku, to nie je nič nové. Tu však dvojnásobne platí - za všetkým hľadaj ženu.

Už 18 rokov je vo vzťahu s Mirkou Vavrincovou, Švajčiarkou, ktorá má pod Tatrami silné korene. Jeho štyri deti rozprávajú plynule po slovensky a dokonca aj doma údajne často znie jazyk, ktorému 20-násobný grandslamový šampión nerozumie – písali sme o tom TU.

Médiá však v poslednom čase píšu aj o blízkom vzťahu k inej Švajčiarke, ktorá má k Slovensku veľmi blízko. Už 37-ročný Bazilejčan má vraj mimoriadne priateľský vzťah s Belindou Bencicovou.

Kométa tohtoročnej sezóny kosí jednu súperku za druhou a je jej úplne jedno, či proti nej stojí Kvitová, Halepová alebo Osakaová. Na prestížnom podujatí WTA v Indian Wells sa v noci na piatok prebojovala už do semifinále, keď vyradila Češku Karolínu Plíškovú.

„Belinda je skvelá baba. Som šťastný aj za ňu a fandím jej,“ rozplýval sa dvadsaťnásobný grandslamový šampión pre denník Blick.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Happy New Year from Perth @hopmancup @rogerfederer

Príspevok, ktorý zdieľa Belinda Bencic (@belindabencic),

Federer má jednoducho pre Belindu, ktorá dlhodobo trénuje na Slovensku, slabosť. Hráčke, ktorú v rozlete brzdia najrôznejšie zranenia, sa snaží pomáhať, ako to len ide. Spoločne sa dvakrát predstavili na prestížnom Hopman Cupe. A práve tam sa ich vzťah prehĺbil.

„Vlani sme sa spolu veľa rozprávali. Len sa jej snažím dobre poradiť,“ priznal Federer pozitívny vzťah s hráčkou, ktorej dedko kedysi hrával za hokejový Slovan Bratislava.

Práve na Hopmanovom pohári po jednom zo zápasov vzniklo toto vtipné video. Belinda sa zamotala do vlastných slov a okrem Federera zabavila aj celú arénu. Pozrite si ho.

Mimochodom, keď sme už pri Federerovi. V uplynulých mesiacoch obletela svet bulvárna správa, podľa ktorej bola jeho súčasná manželka Mirka kedysi zasnúbená s bohatým arabským šejkom. Vo vzťahu s ním bola ešte na olympijských hrách v Sydney 2000. Práve tam sa vraj dala dokopy s Federerom a arabský boháč dostal kopačky.

Dnes Federerovci uvažujú nad piatym prírastkom. „Túto tému sme so ženou ešte neuzavreli. Reč na to príde, až skončím s profesionálnou kariérou,“ rozhovoril sa Federer pre švajčiarsky denník Coopzeitung.

„Momentálne je to tak, ako to je. Všetci sme šťastní, a keď môžeme byť spolu, užívame si to,“ dodal najlepší tenista v histórii.

Čas letí, Mirka bude mať čoskoro štyridsaťjeden rokov a jej manžel akoby stále nevedel, kedy dosť. Má 37, ale o konci ešte neuvažuje.

„Deti vedia, že často hrám na turnajoch. Niekedy domov donesiem trofeje, z ktorých majú vždy obrovskú radosť. Budem veľmi rád, keď si moju kariéru budú pamätať. Dievčatá si to už samozrejme uvedomujú, u chlapcov si nie som istý,“ pousmial sa hrdý otec.

TV Pravda: Bývalý cyklista a súčasný rozhodca Milan Dvorščík spoločne so športovými redaktormi Pravdy hodnotia šance Petra Sagana na pretekoch Tirreno-Adriatico a Miláno-San Remo v relácii Týždeň v športe – cyklistický špeciál

#Roger Federer #Mirka Vavrinecová #Belinda Bencicová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk