Žiadne peniaze. Nechcela som obetovať svoje šťastie, vysvetlila Osaková

18.02.2019 14:54
Naomi Osaková
Naomi Osaková. Autor: ,

Aktuálna ženská tenisová jednotka Naomi Osaková oznámila minulý týždeň ukončenie spolupráce so svojím doterajším trénerom Saschom Bajinom.

Dvadsaťjedenročná Japonka sa k tomuto kroku odhodlala iba 16 dní po triumfe na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

„Každý si myslí, že išlo o peniaze,“ uviedla podľa BBC Osaková a pokračovala: „Vždy bude pre mňa na prvom mieste vlastné šťastie a nie úspechy. Nechcem nič z toho obetovať, len aby som niekoho udržala vo svojom tíme.“

Spolupráca Osakovej a Bojina sa začala v decembri 2017. V nasle­dujúcom období získala Osaková tri významné tituly. Triumfovala na prestížnom turnaji v Indian Wells a dvoch grandslamových podujatiach za sebou – US Open 2018 a Australian Open 2019. Po januárovom triumfe v Melbourne sa dostala na čelo rebríčka WTA ako prvá tenistka alebo tenista z Ázie.

Naomi
		Osaková s trofejou z Australian Open
		2019.
Naomi
		Osaková s trofejou z Australian Open
		2019.
+9Naomi Osaková s
		trofejou z Australian Open
		2019.

Podľa Japonky sa prvé nezhody medzi ňou a koučom začali už počas úvodného turnaja veľkej štvorky v sezóne. „Myslím si, že ľudia si všimli, že sa spolu bavíme inak ako predtým,“ povedala Osaková na prebiehajúcom turnaji v Dubaji a dodala: „Nepoviem o ňom nič zlé, pretože som mu vďačná za všetko, čo pre mňa urobil. V Melbourne som sa snažila nemyslieť na to.“

Osaková ďalej uviedla, že by chcela mať nového kouča už na prestížnom turnaji v americkom Indian Wells (4. – 17. marca).

„Pre mňa je najdôležitejšie, aby som neustále myslela pozitívne. Nechcem mať v tíme človeka, ktorý pôsobí negatívne. To by bolo najhoršie. Chcem mať pri sebe osobu, ktorá mi povie všetko priamo a nie za mojim chrbtom. To je pre mňa najdôležitejšie,“ skonštatovala Osaková na záver.

#Naomi Osaková #Sascha Bajin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk