Novak, čo tak sa venovať svojim deťom, odkázal Djokovičovi Nadalov strýko

07.02.2019 09:02
Nadal, Djokovič
Novak Djokovič (vpravo) a Rafael Nadal. Autor: ,

Niekoľko dní po finále Australian Open sa k zápasu vyjadril aj Toni Nadal - strýko španielskeho tenistu.

Pre denník El Pais pochválil Novaka Djokoviča za monštruózny výkon. Známy tréner, ktorý doviedol svojho synovca Rafaela k 17. grandslamovým titulom, doslova povedal:

„K tomu, čo Novak predviedol vo finále, sa dá len ťažko niečo povedať. Hádam by som mu mal iba zagratulovať. Štýl, akým dokáže hrať predovšetkým na betónovom povrchu, má iba málo k dokonalosti,“ povedal.

Rafael Nadal pred sezónou pracoval na novom tenisovom prejave. Výmeny sa snaží skracovať, aj jeho prvé podanie je účinnejšie ako kedysi.

„Od začiatku Australian Open hral ofenzívny tenis, avšak vo finále jeho údery neboli tak kvalitné, ako predtým. Naviac, po každom jeho údere prišla ešte lepšia odpoveď. Dokonca aj jeho niekoľko veľmi dobrých podaní sa skončilo víťazným returnom,“ poznamenal skúsený odborník.

Aký je teda recept na súčasnú svetovú jednotku? Otázka, s ktorou si lámu hlavu súperi, ale aj mnohí tréneri.

Novak Djokovič pred
		finále proti
		Rafaelovi...
Novak Djokovič pózuje
		fotografom.
+21Tenisový bozk Novaka
		Djokoviča.

„Netuším, či na Djokovičovu hru existuje vôbec nejaká taktika. Hráča môžete zdolať, ak proti nemu použijete inú – vhodnejšiu taktiku. Alebo ak použijete tú jeho, avšak v lepšom prevedení. Netuším, či to je v prípade Novaka vôbec môžné,“ zamyslel sa Španiel.

Jedno riešenie by tu však bolo, zasmial sa Toni Nadal.

„Možno by mal Djokovič na chvíľu zostať doma s rodinou, je predsa otec a má zodpovednosť za dve detičky. Dostali by tak priestor aj iný tenisti, napríklad aj Rafa.“

TV Pravda: Aké sú očakávania v nasledujúcich siedmich dňoch v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – lyžiarsky špeciál (vysielané 4.2.2019).

#Rafael Nadal #Novak Djokovič #Toni Nadal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku