Zverev neprelomil grandslamovú smolu. Djokovič stratil set, ale je vo štvrťfinále

Kanadský tenista Milos Raonic nasadený ako šestnásty zvíťazil 6:1, 6:1, 7:6 (5) nad turnajovou štvorkou Nemcom Alexandrom Zverevom v pondelňajšom stretnutí osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne.

21.01.2019 07:39 , aktualizované: 13:54
Miloš Raonic a Alexander Zverev si podávajú... Foto: Reuters, EDGAR SU
TENNIS-AUSOPEN/ Miloš Raonic a Alexander Zverev si podávajú ruky po zápase.

Dvadsaťosemročný Raonic (17. v rebríčku ATP) a o sedem rokov mladší Zverev (4.) odohrali tretie vzájomné stretnutie. Kanadský tenista zvíťazil druhýkrát a nadviazal na triumf v rovnakej fáze turnaja vo Wimbledone 2017.

V úvodnej hre prvého setu prelomil Zverev súperovo podanie, Raonic však následne získal šesť hier za sebou a získal prvý set vo svoj prospech. Aj v druhom sete pokračoval Kanaďan v dominantnom výkone a zvíťazil v ňom rovnako 6:1.

V treťom dejstve nevyužil Raonic za stavu 5:4 na príjme dva mečbaly, no rozhodol až tajbrejk, v ktorom premenil Kanaďan celkovo štvrtý mečbal.

Víťaz ATP Finals 2018 Zverev znovu neprelomil smolu na turnajoch veľkej štvorky. Mladý Nemec napriek mnohým úspechom, vrátane troch titulov na turnajoch Masters 1000, ešte ani raz nepostúpil ďalej ako do štvrťfinále na grandslamovom turnaji.

Naopak, Raonic môže nadviazať na úspešné ťaženie z roku 2016, kedy sa v Melbourne prebojoval až do semifinále.

„Dnes som hral fantasticky, mnoho vecí sa mi vyradilo viac ako dobre a na to som hrdý. Musel som diktovať tempo zápasu. Nechcel som to dovoliť súperovi, lebo vtedy je veľmi silný,“ uviedol po stretnutí Raonic, ktorý vo štvrťfinále nastúpi proti Francúzovi Lucasovi Pouilleovi.

Ôsmy nasadený Japonec Kei Nišikori zvíťazil nad 23. nasadeným Pablom Carrenom Bustom zo Španielska po päťsetovej bitke 6:7 (8), 4:6, 7:6 (4), 6:4, 7:6 (8). Maratónsky duel trval päť hodín a päť minút.

Nahnevaný Pablo Carreno Busta v osemfinále... Foto: Reuters, ADNAN ABIDI
Pablo Carreno Busta Nahnevaný Pablo Carreno Busta v osemfinále Australian Open.

Piaty set sa dostal až do supertajbreku, Japonec v ňom prehrával už 5:8, no päťbodovou sériou ho nakoniec dotiahol do víťazného konca 10:8. Pre Nišikoriho to bol už tretí päťsetový zápas na turnaji, pričom druhýkrát odvrátil manko dvoch setov.

Vo štvrťfinále sa stretne s Novakom Djokovičom. Najvyššie nasadený hráč zdolal v pondelňajšom osemfinále ruského súpera Daniila Medvedeva 6:4, 6:7 (5), 6:2 a 6:3.

Pätnásty nasadený hráč potrápil lídra svetového rebríčka najmä v prvých dvoch setoch, no v ďalších už Djokovič dominoval a skompletizoval tak štvrťfinálový zoznam. Tridsaťjedenročný Srb sa v stredu stretne s Keiom Nišikorim.

Muži – dvojhra – osemfinále
Lucas Pouille (28-Fr.) – Borna Čorič (11-Chor.) 6:7 (4), 6:4, 7:5, 7:6 (2), Milos Raonic (16-Kan.) – Alexander Zverev (4-Nem.) 6:1, 6:1, 7:6 (5), Kei Nišikori (8-Jap.) – Pablo Carreno Busta (23-Šp.) 6:7 (8), 4:6, 7:6 (4), 6:4, 7:6 (8), Novak Djokovič (1-Srb.) – Daniil Medvedev (15-Rus.) 6:4, 6:7 (5), 6:2, 6:3.

Viac na túto tému: #tenis #Alexander Zverev #Australian Open 2019