Martin a Horanský stroskotali v kvalifikácii AO, Kližan skončil v Sydney

Slovenský tenista Andrej Martin sa nepredstaví v hlavnej súťaži dvojhry na úvodnom tenisovom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

09.01.2019 08:53 , aktualizované: 09:07
Andrej Martin Foto: ,
Andrej Martin.

Martin nestačil v stredajšom súboji 1. kola kvalifikácie dvojhry mužov na dvadsaťsedmičku žrebu Stefana Travagliu z Talianska, ktorému podľahol za 74 minút 3:6, 4:6.

Nedarilo sa ani Filipovi Horanskému. Piešťanský rodák nestačil v 1. kole na Rusa Alexeja Vatutina, ktorému podľahol za 91 minút 5:7, 5:7.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 1. kolo:
Stefano Travaglia (Tal.-27) – Andrej Martin (SR) 6:3, 6:4 za 74 minút
Alexej Vatutin (Rus.) – Filip Horanský (SR) 7:5, 7:5 za 91 minút

Kližan si nezahrá vo štvrťfinále v Sydney

Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Sydney International v austrálskom Sydney (dotácia 589 680 USD, tvrdý povrch vonku), keď v stredajšom stretnutí 2. kola nestačil na Taliana Andreasa Seppimu a nasadenej osmičke podľahol za 109 minút 6:7 (2), 2:6. Kližan v závere úvodného setu nevyužil vedenie 6:5 s výhodou brejku. Seppi bude v súboji o postup do semifinále čeliť víťazovi duelu Stefanos Tsitsipas (Gréc.-1) – Guido Andreozzi (Arg.).