Serena vs. Federer. Po štvorhre sa tešili Helvéti

Tenisti Švajčiarska zdolali v utorok na Hopmanovom pohári USA 2:1. Roger Federer zvíťazil v prvom zápase nad Francesom Tiafoem v dvoch setoch 6:4 a 6:1 a získal tak prvý bod pre Švajčiarsko v súboji B-skupiny na exhibícii miešaných družstiev v austrálskom Perthe.

01.01.2019 16:29
Serena tenis Foto: ,
Serena Williamsová počas zápasu s Belindou Bencicovou.

V druhom zápase vyrovnala stav na 1:1 Serena Williamsová, ktorá zdolala Belindu Bencicovú v troch setoch 4:6, 6:4 a 6:3.

Rozhodnutie priniesol mix, v ktorom „Helvéti“ uspeli v dvoch setoch 4:2, 4:3 (3). Na konte majú dve víťazstvá, Američania dve prehry. Výber USA tak stratil šancu na finále.

„Odohral som ďalší dobrý zápas. Mám radosť. Je to skvelý štart do sezóny. Dával som si pozor na moje podanie, on urobil niekoľko chýb na konci prvého setu,“ povedal Federer po prvom stretnutí, v ktorom súpera zdolal po 57 minútach.