Djokovič aj Federer postúpili. Cesta k finále snov v Londýne je voľná

Nemecký tenista Alexander Zverev zvíťazil v piatkovom stretnutí na turnaji majstrov ATP v Londýne nad Američanom Johnom Isnerom 7:6 (5), 6:3. Po triumfe sa tak stal štvrtým semifinalistom dvojhry.

16.11.2018 17:28
Alexander Zverev Foto: ,
Alexander Zverev v zápase proti Johnovi Isnerovi.

Dvadsaťjedenročný Nemec zdolal súpera za 82 minút. Okrem Zvereva postúpil zo skupiny Gustava Kuertena medzi najlepšiu štvoricu aj Srb Novak Djokovič. Práve svetovú jednotku Djokoviča čakal od 21.00 h SEČ záverečný duel v skupine proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi, ktorý bol už bez šance postúpiť.

Zvereva čaká v semifinále Švajčiar Roger Federer, Djokovič zabojuje o postup do finále proti Kevinovi Andersonovi z Juhoafrickej republiky.

Zverev je od roku 2003 prvým nemeckým tenistom, ktorý sa kvalifikoval do semifinále koncoročného turnaja. Pred ním to dokázal Rainer Schüttler.

Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako prvý zvíťazil za 96 minút 7:6 (7), 6:2 nad turnajovou päťkou Chorvátom Marinom Čiličom.

Tridsaťjedenročný Djokovič mal účasť medzi najlepšou štvoricou istú už pred zápasom s Čiličom, ktorý nemohol rátať s postupom do semifinále ani v prípade víťazstva nad Srbom.

Päťnásobného víťaza koncoročného výberového podujatia Djokoviča čaká ôsme semifinále, jeho súperom bude debutant na turnaji ATP Finals Juhoafričan Kevin Anderson.