Kazašský tenista Alexander Bublik sa stal finalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

10.11.2018 17:48 , aktualizované: 19:43
Lukáš Rosol Foto: ,
Lukáš Rosol na archívnej snímke.

V stretnutí sobotného semifinále zdolal ďalšieho nenasadeného Matthiasa Bachingera z Nemecka 7:5, 7:6 (4). V súboji o titul narazí na Čecha Lukáša Rosola, ktorý vyradil Rakúšana Dennisa Novaka 7:5, 7:6 (1).

Slovenský tenista Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov nasadení ako tretí uspeli v Bratislave vo finále štvorhry. V sobotňajšom podvečernom finále zdolali nenasadený indicko-bieloruský tandem Ramkumar Ramanathan, Andrej Vasilevskij za 80 minút 6:2, 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk).

Tridsaťšesťročný rodák z Trenčína Zelenay má na konte už 38 titulov v debli na challengerovej úrovni, z nich šesť v tomto roku, všetky po boku Molčanova.

Igor Zelenay na archívnej snímke. Foto: Pravda, Ivan Majerský
Andrej Martin, Igor Zelenay Igor Zelenay na archívnej snímke.

Slovensko na rozdiel od dvojhry malo zastúpenie v dueli o celkový triumf na najvýznamnejšom domácom turnaji. V prvom sete finálového súboja Zelenay s Molčanovom dvakrát „brejkli“ súperov a poľahky vyhrali 6:2.

Druhé dejstvo im však nevyšlo, prehrávali 0:3 i 1:5 a hoci znížili na 3:5, Ramanathan a Vasilevskij si vynútili zápasový tajbrejk. V ňom slovensko-ukrajinské duo viedlo 4:1 aj 6:3, ale muselo doťahovať nepriaznivý stav 7:9. Štyrmi víťaznými loptičkami napokon doviedlo dramatický zápas do víťazného konca.

Slovak Open

Dvojhra – semifinále:
Alexander Bublik (Kaz.) – Matthias Bachinger (Nem.) 7:5, 7:6 (4), Lukáš Rosol (ČR) – Dennis Novak (Rak.) 7:5, 7:6 (1)

Štvorhra – finále:
Denis Molčanov, Igor Zelenay (Ukr./SR-3) – Ramkumar Ramanathan, Andrej Vasilevskij (India/Biel.) 6:2, 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 80 minút

Viac na túto tému: #Igor Zelenay #Slovak Open #Alexander Bublik #Matthias Bachinger