Tenisti privítajú Kanadu na antuke. Súperovi by mala vyhovovať najmenej

06.11.2018 19:46
daviscup Slovensko Bielorusko tenis
Radosť tenistov z postupu cez Bielorusko. Autor: ,

Slovenskí tenisti privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho pohára Kanadu vo februári budúceho roka na antuke v bratislavskom NTC.

Voľbu povrchu potvrdil Slovenský tenisový zväz v utorok na svojej oficiálnej stránke. Víťaz súboja postúpi na novembrový finálový turnaj v Madride.

Slováci si zahrajú vo svetovej skupine po 13-ročnej prestávke. S Kanaďanmi majú priaznivú bilanciu 1:0. V septembri 1997 zvíťazili v Montreale 4:1. Dva body vtedy získal Dominik Hrbatý, terajší kapitán slovenského tímu.

Ten po októbrovom žrebe povedal: „Na 99 percent budeme hrať na antuke. Všetci Kanaďania sú dobrí servismani odrastení na hardoch a v halách, antuka by im mala vyhovovať najmenej. Martin Kližan, Jozef Kovalík, Norbert Gombos na tomto povrchu vedia hrať, to isté platí aj o deblistovi Filipovi Poláškovi.“

Slovenskí tenisti sa tešia z postupu
		medzi...
Víťazné
		kolečko.
+8Radosť Martina Kližana
		po víťaznom
		zápase.

Finálový turnaj Davisovho pohára sa uskutoční 18.-24. novembra 2019 na harde v aréne La Caja Magica za účasti 18 tímov. Istú účasť má kvarteto tohtoročných semifinalistov Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko, USA a dvaja držitelia voľných kariet Argentína s Veľkou Britániou, Doplní ich tucet úspešných tímov z kvalifikácie.

#Davisov pohár #slovenskí tenisti #kanadskí tenisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku