FOTO: Gombos prehru neuniesol. Tresol raketou, potom si utieral slzy

, 26.10.2018 22:06

Po prvom dni bratislavského stretnutia Slovensko - Bielorusko v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov je stav nerozhodný 1:1.

Norbert Gombos bol z
		prehry s
		Jegorom...
Norbert Gombos niesol
		prehru veľmi
		ťažko.
+2Slová útechy od
		Dominika
		Hrbatého.

Kapitán slovenského daviscupového tímu SR Dominik Hrbatý zostáva aj po piatkových dvojhrách optimistom a verí v úspešný koniec stretnutia proti Bielorusom.

„Stále sme favoriti a chceme tento zápas dotiahnuť do víťazného konca,“ povedal Hrbatý na pozápasovej tlačovej konferencii. Nerozhodné skóre dáva predpoklad pre dramatický priebeh sobotňajších duelov. Najprv sa bude hrať štvorhra a potom záverečné dve dvojhry.

„Stav 1:1 znamená, že sme tam, kde sme začínali. Nie je to nič super, ale ani nič tragické,“ pokračoval Hrbatý. Norbert Gombos podľa neho odohral veľmi dobrý zápas, no rozhodlo zopár loptičiek.

„Gerasimov je dobrý hráč. Noro si vypracoval dobré príležitosti, a preto bol po prehre sklamaný,“ skonštatoval Hrbatý a dodal: „Povedal som mu, nech sa už sústredí na ďalší zápas, lebo je možné, že nastúpi v sobotu na rozhodujúci zápas.“

Pár Martin Kližan,
		Filip Polášek si tľapká
		so...
Šťastný Filip
		Polášek dvíha Dominika
		Hrbatého.
+25Martin Kližan a Dominik
		Hrbatý po
		štvorhre...

K víťazstvu Martina Kližana a k zlepšenému výkonu jeho súpera Zgirovského v druhom sete Hrbatý uviedol: „Chalan riskoval, išiel do všetkého. Maťo však nakoniec potvrdil úlohu favorita. Čakať automaticky výsledok 6:1, 6:1 je prehnané. Vyhrať set iba s jedným brejkom je normálne.“

V sobotňajšej štvorhre sa predstavia podľa pôvodného plánu Martin Kližan a Filip Polášek. Slovenská jednotka by mala následne nastúpiť aj na nasledujúcu dvojhru proti Gerasimovovi.

„Stále platí, že Kližan je rozdielovým hráčom. Musí zobrať zodpovednosť. Je ďaleko najlepším tenistom podľa renkingu a aj podľa hry. Tých 30 minút, ktoré bude mať k dispozícii po štvorhre pred ďalším zápasom, mu bude stačiť. Štvorhra bude pre neho lepšia rozohrávka,“ dodal Hrbatý na záver.

#Norbert Gombos #slovenskí tenisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku