Djokovič kráča pevným krokom k postu jednotky. Vo svojej hre nevidí veľa slabín

15.10.2018 12:19
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. Autor: ,

Srbský tenista Novak Djokovič sa po nedeľňajšom triumfe na turnaji kategórie Masters 1000 v čínskom Šanghaji opäť priblížil k prvému miestu v rebríčku ATP.

Náskok aktuálneho lídra poradia Španiela Rafaela Nadala sa po víkende „scvrkol“ na 215 bodov. Tridsaťdvaročný Nadal zatiaľ naposledy nastúpil na súťažný zápas začiatkom septembra na grandslamovom US Open, v semifinále pre zranenie vzdal Argentínčanovi Del Potrovi. Následne sa odhlásil z turnajov v Pekingu a Šanghaji a jeho ďalší program nie je zatiaľ známy.

Zato Djokovič sa po víťazstve na tohtoročnom Wimbledone môže tešiť zo skvelej a najmä stabilnej formy. Po triumfe v Londýne zvíťazil prvýkrát v kariére v americkom Cincinnati a o mesiac neskôr tretíkrát zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza US Open. Potom si doprial mesačnú pauzu, ale ani aktuálne v Číne nenechal nikoho na pochybách, že momentálne nemá nikto medzi mužmi lepšiu formu ako 31-ročný Srb. Na ceste za štvrtým kariérnym titulom v Šanghaji nestratil ani raz svoj servis, jeho súperi mali dovedna 47 možností.

„Je to fenomenálne. Som na to nesmierne hrdý,“ uviedol 14-násobný grandslamový víťaz Djokovič a dodal: „Uplynulé tri, štyri mesiace boli pre mňa neuveriteľné. Momentálne nevidím v mojej hre veľa slabín, najmä v Šanghaji všetko fungovalo perfektne. Čo sa týka úrovne môjho podania, bol to s určitosťou jeden z najlepších týždňov v mojej kariéry. Vedel som, že na tunajších rýchlych kurtoch potrebujem kvalitný prvý servis. Darilo sa mi na podaní v každom zápase, čo ma veľmi teší.“

Na konto si triumfom v Šanghaji pripísal už 32. trofej z turnajov prestížnej kategórie ATP Masters 1000. Už len jeden titul mu chýba, aby sa dotiahol na lídra historického poradia Rafaela Nadala. Štrnásťnásobný grandslamový víťaz Djokovič ťahá v súčasnosti šnúru 18 víťazstiev za sebou. Ak si súčasnú formu udrží do konca sezóny, stane sa piatykrát v kariére koncoročnou svetovou jednotkou.

Zdolaný finalista Chorvát Borna Čorič sa premiérovo v kariére dostal do finálového súboja o trofej z podujatia ATP Masters 1000. Ak by zvíťazil, stal by sa najmladším víťazom turnaja tejto kategórie. Napriek neúspechu v stretnutí proti Djokovičovi môže Čorič svoje účinkovanie v Šanghaji hodnotiť pozitívne. V semifinále zdolal druhýkrát v sezóne Švajčiara Rogera Federera a v najnovšom vydaní rebríčka ATP sa posunul na 13. miesto, ktoré predstavuje jeho kariérne maximum. „Myslím si, že som hral skutočne dobre a rovnako tak som sa cítil,“ skonštatoval po finále 21-ročný Čorič a dodal: „Som spokojný s mojimi výkonmi počas celého týždňa. Z tohto turnaj si musím odniesť iba pozitíva.“

#Novak Djokovič #Borna Čorič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku