Ramos si na prechádzku po New Yorku netrúfol. Kolegovia hrozia bojkotom Sereny

, 12.09.2018 11:54, aktualizované: 15:05
Carlos Ramos
Empajrový rozhodca Carlos Ramos. Autor: ,

Necelý týždeň po búrlivom ženskom finále na US Open bude tenisový rozhodca Carlos Ramos znovu dohliadať na priebeh zápasu.

Medzinárodná federácia ITF ho nominovala na semifinále Davisovho pohára medzi Chorvátskom a USA v Zadare.

Do Ramosa sa počas sobotňajšieho strenutia vo Flushing Meadows niekoľkokrát ostro pustila domáca hviezda Serena Williamsová, ktorá vo finále podľahla Japoncke Naomi Osakovej a unikol jej rekordný 24. grandslamo­vý titul.

Portugalský arbiter Američanke v druhom sete udelil za koučovanie a neskôr za rozbitie rakety varovanie a následne trestný fiftín. Keď sa na neho hráčka oborila a nazvala ho klamárom a zlodejom, prišiel aj trestný gem.

Po zápase Williamsová vyhlásila, že sa stala obeťou sexizmu, pretože v mužskom zápase by podľa nej rozhodca nijako nepostupoval. Za svoje správanie dostala pokutu 17 000 dolárov.

Kým vedenie ženského okruhu WTA jej dalo za pravdu a vyzvalo na to, aby nebol uplatňovaný dvojaký rodový meter, ITF sa postavila za Ramosa.

„Ramos sa riadil podľa pravidiel. Vždy konal profesionálne a bezúhonne. Aj v tomto stretnutí postupoval úplne v súlade s platnými normami,“ citovala agentúra AP vyhlásenie riadiaceho orgánu svetového tenisu.

Ramosa v konflikte s hviezdnou tenistkou podporili okrem najbližšej rodiny tiež kolegovia a viacerí súčasní či bývalí hráči. Podľa informácií The Guardian a The Times uvažujú niektorí empajroví rozhodcovia o bojkotovaní zápasov, v ktorých nastúpi Serena Williamsová.

Serena Williamsová
		sa háda s rozhodcom
		Carlosom...
Serena Williamsová a
		jej zlomená
		raketa.
+5Naomi Osaková s
		víťaznou
		trofejou.

Okrem Williamsovej invektív prekáža rozhodcom aj ďalší vývoj kauzy, v ktorej ich kolega čelil obvineniam zo sexizmu.

Skúsený portugalský rozhodca priznal, že deň po finále radšej ani nevyrazil na prechádzku po newyorských uliciach, aby sa vyhol možným komplikáciám.

„Ale som v pohode, za daných okolností. Je to nešťastná situácia, ale rozhodovanie á la carte (každý si vyberie) neexistuje,“ povedal Ramos portugalskému periodiku Tribúna Expresso.

#Serena Williamsová #Davisov pohár #Carlos Ramos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku