Skvelý obrat. Cibulková otočila proti Rusovej, čaká ju Hsieh

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open nad kvalifikantkou Arantxou Rusovou z Holandska 4:6, 6:2, 6:3.

28.08.2018 22:28
cibulková tenis Foto: ,
Dominika Cibulková odvracia úder v zápase proti Arantxi Rusovej v 1. kole dvojhry na US Open v New Yorku.

Prvý set bol vyrovnaný, obe hráčky v siedmej a ôsmej hre stratili podania, vzápätí však Cibulkovú brejkla Rusová opäť a tento bod vzápätí potvrdila. V druhom sete však zverenka trénera Mateja Liptáka dominovala a získala ho v pomere 6:2.

Štvrťfinalistka US Open z roku 2010 v treťom sete brejkla súperku už v druhej hre, tá jej to však vrátila za stavu 2:4. Nasadenej hráčke č. 29 však vzápätí vyšiel ďalší brejk a napokon získala tretí set v pomere 6:3.

O postup do 3. kola zabojuje proti Taiwančanke Su-Wei Hsieh, ktorú vyradila v osemfinále tohtoročného Wimbledonu.