Bleskový koniec Rybárikovej. V 1. kole US Open uhrala len štyri gemy

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open. Ako nasadená tridsaťjednotka prehrala s Číňankou Čhiang Wang hladko 2:6, 2:6. Jej singlovým maximom na dvorcoch vo Flushing Meadows zostáva 3. kolo z rokov 2017, 2009 a 2008.

27.08.2018 18:32 , aktualizované: 19:09
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková v 1. kole US Open.

Rybárikovej vôbec nevyšiel úvod zápasu, keď dvakrát stratila podanie a Čhiang Wang si vybudovala náskok 5:0.

Staronová slovenská jednotka následne znížila na 2:5, no v ôsmom geme ju opäť nepodržal servis a tak sa prvý set stal korisťou Čhiang Wang. Číňanka ťažila z dobrého pohybu po dvorci, diktovala tempo a robila minimum nevynútených chýb.

Prehra Magdalény Rybárikovej na úvod US Open Fotogaléria - 5 fotiek Všetky fotky

Za stavu 1:2 v druhom sete požiadala Rybáriková o medical time out, nechala si ošetriť chodidlo a zatejpovať členok. Rozbehnutú súperku sa jej už však nepodarilo zastaviť.

Po brejku v šiestom geme sa Čhiang Wang ujala vedenia 4:2 a dobre rozohratý zápas už dotiahla do úspešného konca. V ôsmej hre premenila po nevynútenej chybe Rybárikovej hneď prvý mečbal.