Rybáriková postúpila v New Havene do 2. kola, Cibulková končí

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková vyhrala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v New Haven nad domácou Coco Vandewegheovou po tom, ako jej Američanka vzdala v treťom sete.

19.08.2018 19:52 , aktualizované: 21:05
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková.

Prvý vyhrala Vandewegheová 6:2, druhý set získala Slovenka 6:4. V rozhodujúcom dejstve viedla Američanka 3:2, ale musela odstúpiť, keď jej nepomohlo ani ošetrenie priamo na kurte.

Zaujímavosťou je, že Slovenka v predchádzajúcich troch meraniach síl s touto súperkou nestratila ani jeden set.

Dominika Cibulková končí v New Havene už v 1. kole, keď nestačila na piatu nasadenú Nemku Juliu Görgesovú. Za 66 minút jej podľahla 3:6, 1:6.

Pre bratislavskú rodáčku to bol prvý štart od štvrťfinálovej prehry vo Wimbledone, keďže podujatia v Montreale a Cincinnati vynechala zo zdravotných dôvodov.

Dvojhra – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) – CoCo Vandewegheová (USA) 2:6, 6:4, 2:3 – skreč, Vandewegheová odstúpila pre zdravotné problémy, Julia Görgesová (Nem.-5) – Dominika Cibulková (SR) 6:3, 6:1 za 66 minút

Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #Coco Vandewegheová