Stop pre Rybárikovú. V Cincinnati vypadla už v 1. kole

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku).

14.08.2018 19:02
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková.

V utorňajšom stretnutí 1. kola nenasadená Slovenka prehrala za 91 minút 4:6, 2:6 s pätnástkou singlového „pavúka“ Elise Mertensovou z Belgicka. Na víťazku čaká Švédka Rebecca Petersonová.

Rybáriková začala dobre utorňajší duel, viedla 2:0, ale ďalšie štyri gemy patrili Mertensovej. Slovenka ešte vyrovnala na 4:4, v deviatej hre však nevyužila svoj servis a tento brejk sa ukázal ako rozhodujúci v prvom sete.

Tri straty podania na úvod druhého dejstva, z toho dvakrát v prípade Rybárikovej, znamenali neskôr stav 3:1 v prospech 22-ročnej Belgičanky. Mertensová v siedmom geme ešte raz prelomila servis slovenskej protivníčky a potom už poľahky dotiahla duel do víťazného konca.

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková (29. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Mertensová (14.) odohrali druhé vzájomné stretnutie. Prvýkrát na seba narazili pred dvoma rokmi v kvalifikácii turnaja v novozélandskom Aucklande, slovenská tenistka vtedy zvíťazila 6:4, 6:2.