Davisovmu poháru hrozí zánik, varuje Hrbatý. Na pláne je zmena formátu

14.08.2018 14:06
Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý (vľavo) a Martin Kližan. Autor: ,

Budúcnosť tenisového Davisovho pohára mužov je neistá. Jeho sledovanosť má klesajúcu tendenciu, hlavný sponzor nepokračuje v spolupráci a aktuálne nie je známe, čo bude nasledovať. Uviedol to niekdajší tenista a v súčasnosti kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý.

Na pláne je aj zmena formátu turnaja. „Momentálne ide predovšetkým o záchranu tohto podujatia. ITF má veľmi veľký problém nájsť nového sponzora,“ povedal Hrbatý.

O zmene formátu Davis Cupu sa hovorí už dlhšie, s pôvodným návrhom však nesúhlasilo viacero ľudí, medzi nimi bol aj Hrbatý. Najviac mu prekážala absencia systému doma-vonku.

„Oproti prvému návrhu, ktorý bol, urobila ITF nejaké zmeny. Teraz tam už zápasy doma-vonku figurujú. Mal som možnosť hovoriť s viacerými ľuďmi z prostredia Davis Cupu, dozvedel som sa niečo zo zákulisia. Hoci nový ponúkaný formát tiež nie je úplne ideálny, ale hralo by sa podla neho doma i vonku, čo je dôležité. Ak by tento návrh neprešiel, mohlo by sa stať, že by turnaj zanikol a ako som povedal, momentálne je dôležitá záchrana tohto medzištátneho podujatia,“ dodal člen Siene slávy slovenského tenisu.

#Dominik Hrbatý #Davisov pohár 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku