Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na pokraji prehry. Rybáriková predviedla proti Češke veľký obrat

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup v kanadskom Montreale (dotácia 2 820 000 USD, tvrdý povrch vonku).

07.08.2018 07:05
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková.

V pondelkovom dramatickom stretnutí 1. kola Rybáriková zdolala za 163 minút Češku Barboru Strýcovú 3:6, 7:6 (6), 6:2. Na Slovenku v 2. kole čaká nasadená šestka Francúzka Caroline Garciová, s ktorou má negatívnu bilanciu vo vzájomných zápasoch (0:3).

Prvé dejstvo patrilo českej tenistke, ktorá viedla 3:1 aj 5:2. Pri svojom podaní za stavu 5:3 premenila prvý setbal. Slovenka bola v koncovke druhého setu viackrát na pokraji prehry, najmä keď jej súperka za stavu 5:4 podávala na víťazstvo.

Nakoniec musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom ukázala pevnejšie nervy slovenská tenistka. Tretie dejstvo už patrilo jednoznačne Rybárikovej. Pri svojom servise za stavu 5:2 premenila druhý mečbal a postúpila do ďalšieho kola.

Magdaléna Rybáriková. Foto: SITA/AP, Christophe Ena
Magdaléna Rybáriková Magdaléna Rybáriková.

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková (29. v rebríčku WTA) a o tri roky staršia Strýcová (21.) odohrali siedme vzájomné stretnutie. Slovenská tenistka uspela aj v predchádzajúcom meraní síl, v júni triumfovala nad touto českou súperkou v semifinále turnaja v anglickom Birminghame (7:6 /1/, 6:4).

V Anglicku ukončila sériu štyroch neúspechov proti Češke, predtým naposledy jej podľahla vo finále na minuloročnom turnaji v rakúskom Linzi (4:6, 1:6).

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková v Kanade štartuje na prvom turnaji po Wimbledone, na ktorom obhajovala minuloročnú semifinálovú účasť. Tento rok však nenadviazala na vlaňajší úspech a už v 1. kole nestačila na Rumunku Soranu Cirsteovú (5:7, 3:6).

Najďalej sa Rybáriková dostala na prestížnom Rogers Cupe v roku 2013 – do štvrťfinále. V súboji o postup do semifinále vtedy podľahla turnajovej jednotke Američanke Serene Williamsovej dvakrát 1:6.

Dvojhra – 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) – Barbora Strýcová (ČR) 3:6, 7:6 (6), 6:2 za 161 minút

Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #Montreal #Barbora Strýcová