Kližan: 10 titulov z 10 finále je super. Veľká vďaka patrí aj Dominikovi

04.08.2018 17:34

Martin Kližan vyhral svoj celkovo šiesty singlový titul na ATP Tour a počtom cenných trofejí vyrovnal svojho trénera Dominika Hrbatého.

V minulosti uspel na antukových turnajoch v Mníchove (2014), Casablanke (2015) a Hamburgu (2016), na tvrdom povrchu vyhral v roku 2012 v Petrohrade a v roku 2016 v Rotterdame. Vo finále si zatiaľ drží stopercentnú bilanciu.

„Dnes som po taktickej stránke podal maximálny výkon. Veľmi dobre som čítal hru súpera, jeho returny i servis. Plánom bolo držať ho na základnej čiare, aby mi nevstupoval do kurtu a nezačal ma rozháňať, lebo v tom je dobrý. Dnes sa mi to darilo perfektne, všetko sadlo, ako malo,“ povedal pre TASR Kližan, ktorý má na okruhu ATP úctyhodnú finálovú bilanciu.

„Je to naozaj super, k šiestim titulom vo dvojhre ešte treba prirátať štyri vo štvorhre pri štyroch pokusoch, takže celkovo mám pri desiatich finálových účastiach na konte desať titulov. Som strašne rád za tento titul a spôsob, akým som sa k nemu dopracoval. V prvom kole kvalifikácie to so mnou nevyzeralo dobre, prehrával som 4:6, 1:4, vo štvrťfinále som zasa odvrátil dva mečbaly súpera.“

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan sa potešil rebríčkovému posunu a návratu do prvej stovky.

„Veľkú zásluhu na tom má môj tím na čele s trénerom Dominom Hrbatým. Som rád, že som opäť slovenská jednotka. Teší ma, že sa darí nielen mne, ale aj Jojovi Kovalíkovi, ktorý na minulotýždňovom turnaji v Hamburgu postúpil do semifinále. Verím, že sa to prenesie aj do nášho daviscupového tímu a konečne postúpime do svetovej skupiny, lebo už je načase,“ dodal Kližan.

#Dominik Hrbatý #Martin Kližan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červená kocka "S" krémové ruže

Flower box červená kocka "S" krémové ruže

19,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk