Serena utrpela najväčší debakel v kariére: Ani som nemala čas byť šokovaná

01.08.2018 12:22
Serena Williamsová
Trápenie Sereny Williamsovej v 1. kole v San José. Autor: ,

Americká tenistka Serena Williamsová utŕžila nečakaný výprask 1:6, 0:6 od Britky Johanny Kontovej v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Premier na tvrdom povrchu v kalifornskom San Jose.

Je to výsledkovo vôbec najťažšia prehra 23-násobnej grandslamovej šampiónky vo dvojhre v celej profesionálnej kariére. V roku 2014 v základnej skupine výberového majstrovského turnaja WTA Finals v Singapure uhrala proti Rumunke Simone Halepovej dva gemy /0:6, 2:6/.

Aktuálne proti Kontovej mladšia zo sestier Williamsových vyhrala hneď úvodný gem zápasu pri svojom podaní a potom sa už len prizerala 12 víťazným hrám svojej súperky. Zápas trval iba 52 minút a zatiaľ čo víťazka využila 6 z 8 brejkových príležitostí, zdolaná hráčka sa nedostala k jedinej šanci na prelomenie servisu súperky.

Kontová mala bilanciu es a dvojchýb 6–2, zatiaľ čo S. Williamsová 3–7. Britka sa zaskvela 17 víťaznými údermi popri 9 nevynútených chybách, Američanka mala bilanciu pravdy 9–25.

„Viem, že dokážem zahrať miliónkrát lepšie ako v tomto zápase. Mala som toho toľko v hlave, že som ani nemala čas byť šokovaná… Bojovala som a to je asi jediné, čo môžem o tomto zápase povedať. Nebola som úplne odovzdaná, ale v prvom sete som nebola dostatočne agresívna. V tom druhom sa už súperka výborne rozohrala, stúplo jej sebavedomie. Snažím sa byť pozitívna,“ uviedla Serena Williamsová po prehre s Kontovou.

„Pre mňa je česť už len nastúpiť proti Serene Williamsovej. Tento zápas jej nevyšiel a ja som sa snažila zo svojej hry dostať maximum. Neverím na magické momenty a veľké chvíle, verím len v poctivú prácu, ktorá sa raz môže pretaviť do výsledkov. Tento zápas mi ukázal, že tvrdá robota sa vypláca, ale musím sa naďalej zlepšovať,“ uviedla 27-ročná Kontová.

Serena Williamsová gratuluje k Johanne Kontovej...
Serena Williamsová gratuluje k Johanne Kontovej k hladkému triumfu. Autor: SITA/AP, Tony Avelar

Pre čoskoro 37-ročnú Serenu Williamsovú bol turnaj v Bay Arene piaty po návrate do súťažného diania po narodení jej prvorodenej dcéry Alexis Olympie vlani v septembri. Zároveň sa na najvyššom fóre predstavila po prvý raz od finálovej prehry na Wimbledone s Nemkou Angelique Kerberovou. „Nie je jednoduché nájsť opäť cestu k stabilnej výkonnosti. Chcem sa poučiť z tejto prehry,“ podotkla Serena Williamsová.

#Serena Williamsová #Johanna Kontová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku